Mégsem épülhet meg az óbudai pláza
A kivitelező bejelentése az óbudai plázaépítésről elsietettnek bizonyult. Szatmáry Kristóf kereskedelmi biztos a Világgazdaságnak tisztázta, hogy ebben a formájában biztosan nem fog bevásárlóközpont épülni, mivel nincs érvényes építési engedélye.
A Szentendrei út és Bogdáni út kereszteződéséhez tervezett, 52 ezer négyzetméter bérbe adható területű pláza kapcsán a szakpolitikus közölte, hogy a fejlesztő mindösszesen egy 2013-as építési engedélyt tud felmutatni, 2015 elejétől viszont új szabályozás van érvényben, amely felülírja azt. Ez utóbbit a köznyelv „pláza stopként” ismeri, és leegyszerűsítve a fenntartható fejlődést biztosítja a kereskedelemben olyan irányelvek mentén, amelyek uniós jogszabályokon alapszanak.
E szerint pedig a projektet bejelentő német ECE vállalatnak nincs érvényes építési engedélye.
Szatmáry jelezte, hogy a teljes engedélyezési eljárást újra kell kezdeni, vagyis a 2019-re ígért építkezésből, és a 2021-re kitűzött átadásból jó eséllyel semmi nem lesz, hiába is beszélt erről szerdán Christoph Augustin az ECE Projektmanagement Budapest Kft. ügyvezetője. A kereskedelmi biztos kiemelte: ha a cég megkezdte volna a 2013-as jóváhagyás alapján a munkálatokat, akkor valóban hivatkozhatna érvényes engedélyezésre, de mivel ez nem történt meg, a 2015-ös szabályozás érvényteleníti a „pláza stop” alól való felmentést. (Világgazdaság Online)
Related news
Another milestone towards a smoke-free world – the development of BAT’s new production hall in Pécs has reached an important stage
BAT Hungary celebrated the second half of the construction of…
Read more >PepsiCo to double investment at Kazakhstan salty snacks plant
PepsiCo plans to double investment and more than triple output…
Read more >Márton Nagy: in the long term, we must return to investment-based economic growth
In the long term, we must return to investment-based economic…
Read more >Related news
Metro Partners With Multicedi In Italy, Makro Expands In Spain
Italian wholesalers Metro Italia and Multicedi have partnered to support…
Read more >Nestlé invests in Zimbabwe cereal manufacturing plant
The “strategic upgrade” includes the addition of a fourth roller…
Read more >Viktor Orbán: we will introduce margin reduction for new products as well, if necessary
The margin regulation must be maintained because people must be…
Read more >