Magyar közösségi mobilfizetési alkalmazás segíthet a járvány megfékezésében
A digitális pénz új funkcióit kutató magyar fintech vállalkozás kifejlesztett egy mobilfizetési platformot, amelyhez hasonló megoldás Kínában is sikeresen támogatta a vírus terjedése elleni küzdelmet. A fejlesztés eredetileg nagyszámú és biztonságos azonnali mobilfizetési tranzakciók lebonyolítására készült. Az új generációs mobilapplikációs platform célja a közösségi mobilfizetés elterjesztése QR kóddal, NFC megoldással, illetve mindezek alapján a szociális támogatások, kedvezmények jogosultságalapú igénybevétele elektronikus személyazonosító igazolvány vagy okostelefon használatával.
Az elmúlt hónapok sikeres nemzetközi tapasztalatait felhasználva a közösségi mobil applikációs platformot fejlesztői alkalmassá tették a WHO iránymutatásai szerinti teszteredmények gyűjtésére, regisztrálására, valamint a felhasználók valós idejű nyilvántartására és személyre szabott tájékoztatására. A Közösségi Mobilfizetési App képes a szinte naponta világot látó, segítő szándékú kezdeményezések, fejlesztési ötletek közösségi mobil alkalmazásként történő összefogására. A platform a “KOMApp = Közösségi Mobil Applikáció” munkanevet kapta, amely egy barátságos jelentéssel bíró magyar fogalmat takar (a koma jelentése: anyagi és erkölcsi segítséget nyújtó bázis, amely a rokoni és lokális kapcsolatokon túl összeköti az egyént a társadalommal).
A KOMApp anonimizálva, de valós időben teszi követhetővé a fertőzésveszélynek kitett helyszínek térképes megjelenítését, így minimalizálva a terjedés kockázatát, illetve garantálva a hatékony beavatkozás lehetőségét. A felhasználók regisztrációja révén létrehozott adatbázis segítségével a mobil alkalmazás hatékonyan képes segíteni a koronavírus elleni küzdelmet, és támogatni az egészségügyi dolgozók, tudósok és a hatóság munkáját. Továbbá utalványkezelő funkciója révén személyre szóló „utalásként” tudja eljuttatni a közösségi adományokat, vagy akár az állami támogatásokat.
Related news
Measures taken regarding foot-and-mouth disease are effective
Hungarian disease control measures against the foot-and-mouth disease virus are…
Read more >Could the foot-and-mouth disease epidemic further worsen store prices?
After fifty years, foot-and-mouth disease has reappeared in Hungary, which…
Read more >István Nagy: in recent years we have consciously helped animal keepers in preventing epidemics and animal diseases
Food of animal origin placed on the market in Hungary…
Read more >Related news
OKSZ: margin is not profit!
The international food retailer member companies of the National Trade…
Read more >Viktor Orbán on Kossuth Radio: traders cannot add more than 10 percent to the purchase price
Traders cannot add more than 10 percent to the purchase…
Read more >GKI Analysis: Why are food prices constantly rising?
In recent times, the rise in the prices of basic…
Read more >