Hat fiatalt díjazott az agrárkutatási központ a nemzeti agrártehetségek versenyén
Egyenként másfél millió forinttal három doktoranduszt és három fiatal kutatót díjazott a 2019 őszén meghirdetett agrártehetségek versenyén a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) – mondta Gyuricza Csaba főigazgató hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: a pályázat a magyar fiatalok agrár irányultságú innovációinak megismertetésére született.
Összesen 64 pályázat érkezett be az ágazat minden területéről – mondta, megjegyezve, hogy ez is azt bizonyítja, hogy Magyarországon rengeteg olyan kutatás és fejlesztés zajlik, amelyek a gyakorlatban is hasznosíthatók.
A NAIK szeretné, ha ez a díj egy olyan elismerés lenne, amely nemcsak anyagi értelemben, hanem presztízs, kutatási lehetőségek terén is meghatározná a díjazottak pályáját – hangsúlyozta a főigazgató.
Kovács Levente, a pályázat egyik díjazottja a tejelő szarvasmarhák jólétét vizsgálta stressz és az ellés körüli időszakban. Ez két gazdaságilag nagyon érzékeny időszak a tejelő szarvasmarhatartó gazdaságok számára – mondta a díjazott, kiemelve, hogy a területen végzett kutatása révén az állatokon mérhető paraméterek – légzésszám, mozgás, szívritmus szám – elemzésével új információkat tud nyújtani a gazdáknak.
Gyuricza Csaba bejelentette, hogy a beérkezett pályázatok magas száma és jó minősége miatt a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ idén is meghirdeti a pályázatot. (MTI)
Related news
Agricultural loan portfolio decreased in 2025
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >At the initiative of Hungary, another EU source will help farmers affected by last year’s drought
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >Strengthening the pig sector continues with support for breeding sow farmers
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >Related news
Seed sampling in focus: VSZT and Nébih held a training day
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >The annual event of UNICEF Hungary’s Climate Heroes program has evolved into a national youth climate protection meeting
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >Growth strategies from key players in the industrial real estate market at the 4th HAD Brunch
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Read more >

