Mire költenek a britek?
Sokat elárul a britek pénzköltési preferenciáiról egy friss felmérés. A megtakarítással rendelkező szigetországiak tudatos vásárlók, hűségesen a bevált márkákhoz. Repüléskor például előszeretettel választják a British Airways járatait, míg az olcsóbb kategóriában általában az easyJet gépeit részesítik előnyben – írja az mfor.hu.
Az utazási szokásokról más informatív tények is kiderültek. Talán a britek közismert konzervatív életvitelével magyarázható, de nem igazán lett körükben népszerű a manapság nagyon felkapott Airbnb, vagyis a közösségi szállásszervezés. A felmérésben részt vevők 62 százaléka azt mondta, hogy soha nem használta a szobamegosztásnak ezt a módját, illetve nem is tervezi, hogy valaha használná. Akkor már sokkal szívesebben szállnak meg a Premier Inn lánc hoteljeit.
Ha pedig rövid kikapcsolódásról van szó, a legtöbben a Costa Coffee üzleteiben kortyolják kávéjukat. Háromszor többen jelölték meg a Costát kedvenc helyükként, mint a második legtöbbször említett Starbucks helyeit.
Megkérdezték őket a komolyabb itókáról, például a sörről is. A legkedveltebb a Stella Artois, amit a Budweiser és a Foster’s követ. A rövideknél pedig a vodka vezet, minimálisan megelőzve a whiskyt.
A vásárlást a Tesco-ban intézik, de sokan töltik fel a kamrájukat a Sainsbury’s, az Asda és az Aldi kínálatából is.
Megtudtuk továbbá azt is, hogy ha játszani támad kedvük, akkor a Ladbrokes-nál teszik fel szerencsejátékra a pénzüket.
A sportosabbak a Nike termékeit szeretik leginkább, a második helyen az Adidas áll.
A Guardian által idézett, 2000 brit megkérdezésével készült felmérés szerint a szigetországiak egyáltalán nem tartanak a Brexit esetleges káros hatásaitól, amelyek a gazdaságot, érinthetik. Tartanak viszont attól, hogy emelkedni fognak a megélhetési költségeik. A felmérés egyik érdekes megállapítása tehát az, hogy a válaszadók nem láttak összefüggést az unióból való kilépés, és személyes pénzügyi kilátásaik alakulása között, ezeket egymástól független folyamatoknak tekintik. (mfor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Évente közel 40 különböző kereskedőnél vásárolnak az amerikai fogyasztók
A Circana friss kutatása szerint az amerikai háztartások egy éven…
Tovább olvasom >Modern idő(se)k
Az „ezüstgeneráció” egyre meghatározóbb szereplője az FMCG-piacnak Európa-szerte: a szenior…
Tovább olvasom >Ellátási lánc: kevésbé hatékony az AI a frontvonalban
A Gartner friss adatai szerint a generatív mesterséges intelligencia (AI)…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >