Aranyat hozott a Kővilla

Szerző: trademagazin Dátum: 2013. 04. 29. 17:06

A tavasz nem csak a napsütést, hanem jelentős nemzetközi eredményeket is hozott a villányi Csányi Pincészetnek: a 2009-es Kővilla Válogatás Cuvée márciusban ezüstéremmel gazdagodott a francia Vinalies Internationales 2013 borversenyen, majd aranyérmet nyert a Challenge International du Vin versenyen.

A Challenge International du Vin a legnagyobb, francia szervezésű nemzetközi borverseny, melyet 1967 óta minden évben megrendeznek: idén 28 országból több mint 4300 bor minta érkezett zsűrizésre, melyet április elején tartottak Bourg-ban.

Magyarországról 116 bor pályázott, köztük a Csányi Pincészet Kővilla Válogatás Cuvée 2009 is, mely a Pincészet tavaly bevezetett prémium borcsaládjának tagja. Közepes rubin színnel rendelkezik, illatában és ízében a kékbogyós gyümölcsök dominálnak egy kis vaníliával.

„Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy a tavalyi borfesztiválokon a közönség számára sikerrel bemutatott borunk a nemzetközi szakmai zsűri tetszését is elnyerte” – mondja Gál József, a Pincészet vezérigazgatója. „A Kővilla Válogatás a Villányi Borvidék déli lejtőjén, a Csillagvölgy dűlőben álló kőépületről kapta nevét, a házról, amelyet Pincészetünk szőlőültetvényei vesznek körül. Az egyedülálló kőépület fontos tanúja a Teleki Zsigmond alapította Pincészet történetének. Az ő hagyományainak tiszteletét és az innovációt is szem előtt tartva alkottuk meg a Kővilla borcsaládot, mely, bízunk benne, további sikereket is hoz majd” – tette hozzá.

A Csányi Pincészet
Magyarország legdélebbi és egyben legjobb adottságokkal rendelkező borvidéke a Villányi, mely azonos földrajzi szélességi fokon fekszik a bordeaux-i szőlőtermő terület északi részével. Itt alapította meg 1881-ben a Csányi Pincészet elődjének számító Chateau Teleki Borászatot Teleki Zsigmond.
A Csányi Pincészet ültetvényei a Villányi-borvidék legjobb dűlőin találhatók, ezek közül a legjelentősebbek a Kopár, a Csillagvölgy, illetve a Hársos. A teljes termőterület meghaladja a 340 hektárt. A korszerű szőlőfeldolgozó rendszer módszerében a hagyományokra épül, a borok hagyományos fahordós és barrique hordós érlelését pedig biztonságos palackozás követi – jelenleg a legmodernebbnek számító palackozó gépsorral.
A Csányi Pincészet a Bonafarm Csoport tagja.

Kapcsolódó cikkeink