Zuhan a kenyai teaexport
Az egy évvel korábbihoz képest 4,5 százalékkal, 35,9 millió kilogrammos mélypontra csökkent a világ vezető teaexportőre, Kenya teatermelése, kivitele pedig 14 százalékkal esett vissza az idei év elején.
A januári adatok szerint a termelés 35,9 millió kilogramm, az export 33,6 millió kilogramm volt a hónapban. A termeléscsökkenést elemzők a forró, száraz időjárás okozta terméskiesésnek, a kivitel csökkenését pedig elsősorban az egyiptomi teacsomagoló cégeknek a zavargások miatt csökkenő kapacitásának tulajdonítják.
Korábbi statisztikák szerint Kína és India a világ két legfőbb fő teatermelője, egyaránt 27-27 százalékkal részesednek a világ termeléséből.
A legnagyobb exportőrök ugyanakkor Kenya és Srí Lanka, míg Kína az erős belső fogyasztás miatt csak a harmadik az exportban. A Nemzetközi Tea Bizottság (ITC) szerint a világ egy főre jutó teafogyasztása mintegy fél kiló évente – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Eurostat: 2%-kal bővült az európai jégkrémgyártás 2024-ben
Az Eurostat friss adatai szerint 2024-ben az Európai Unióban 2%-kal,…
Tovább olvasom >Matcha Latte zabitalt vezet be kínálatába az Oatly az Egyesült Királyságban
Az idei nyarat új, matcha latte ízű zabitallal dobja fel…
Tovább olvasom >MBH-elemzés: A vártnál jobb GDP adatokat közölt a KSH
2025 második negyedévében a KSH által közzétett GDP adatok az…
Tovább olvasom >