„ZÖLD utat adunk”
A bioműanyagok népszerűségének növekedése megállíthatatlan, a komposztálással történő hasznosításuk pedig a körforgásos gazdaság megvalósulásának egy jó példája.
A biológiai úton lebontható – azaz komposztálható – műanyagok számos pozitív tulajdonsága mellett a biológiai újrahasznosításra való alkalmassága az, ami tökéletesen beilleszti a körforgásos gazdasági modellbe és fenntartható alternatívává teszi például a bevásárló tasakok esetében.
Az ipari komposztálás már napjainkban is működik hazánkban. Mivel a BS PlasticTM nagy hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztésre, és folyamatosan keressük a lehetőségeket az általunk gyártott termékek hasznosításának növelésére, szerettünk volna mi is meggyőződni ennek ipari léptékben történő alkalmazhatóságáról, ezért kerestük fel és működünk együtt a Profikomp Környezettechnika Zrt.-vel (https://profikomp.com/), ahol több mint 20 éves szakmai tapasztalattal és a megfelelő komposztáló kapacitással, illetve a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetemmel közösen végzett folyamatos kutatómunka miatt tudományos háttérrel is rendelkeznek ahhoz, hogy többet is megtudjunk termékeink kapcsán az ipari komposztálás gyakorlatban történő alkalmazhatóságáról.
A tesztekhez és a későbbi nagyüzemi komposztáláshoz a saját gyártási folyamataink közben keletkező komposztálható bioműanyag hulladékunkat használtuk, amely több mint 70 tonna komposztálható bioműanyag hulladék hasznosítását jelenti értékes komposztvégtermék előállításával. A közelmúltban megrendezett műanyagipari konferenciánkon ajándékoztunk a résztvevőknek egy-egy paradicsompalántát, mely azóta sokaknál már terem. Így ezzel a projekttel nemcsak a saját üzemi primer hulladékunkat dolgoztuk fel, hanem fenntarthatósági törekvéseinket is fontosnak tartottuk demonstrálni. (x)
Kapcsolódó cikkeink
Új megközelítés kell a bogyós gyümölcsök termesztésében
Bár az éghajlatváltozás komoly hatással van a bogyós gyümölcsök hazai…
Tovább olvasom >Új megközelítés kell a bogyós gyümölcsök termesztésében
Bár az éghajlatváltozás komoly hatással van a bogyós gyümölcsök hazai…
Tovább olvasom >Hulladékból erőforrás: új életet kapnak a húsipar melléktermékei
A húsfeldolgozás során keletkező melléktermékek hosszú ideig hulladékként voltak kezelve,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nem a méret számít, hanem a partnerség: a Dunapacknál a kis ügyfelekre is nagy figyelem jut
Interjú Szőnyi Zoltánnal, a Dunapack Packaging értékesítési igazgatójával A csomagolóiparban…
Tovább olvasom >Innováció és hagyomány kéz a kézben
Fenntartható fejlődés, technológiai újítások, tudatos márkaépítés – ezek mentén alakítja…
Tovább olvasom >Friss kutatás: a vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota
A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be,…
Tovább olvasom >