Vízitúrára épülő turizmusban tud erősíteni Magyarország
Magyarországnak fantasztikus adottságai vannak ahhoz, hogy vízitúra-paradicsommá váljon – mondta a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára Sárospatakon a Bodrog vízturisztikai lehetőségeit megcélzó konferencián.
Révész Máriusz kiemelte: a Bodrogot a békés és biztonságos vízfelülete alkalmassá teszi arra, hogy akár családok is túrázhassanak rajta. Jelenleg mégis kevesen teszik ezt – emelte ki.
Az államtitkár az előadását követően újságírói kérdésre elmondta, keresik annak lehetőségét, hogyan tudják népszerűvé tenni ezt az aktív pihenési formát.
Ehhez a szabályok egyszerűsítésére van szükség, valamint a térség településeinek és szervezeteinek együttműködésére – tette hozzá.
Közölte,
útvonalakat kell fejleszteni a vízi és a kerékpáros turizmus kapcsán, és ennek mentén kell végiggondolni azt, hogy mire van szükség.
Révész Máriusz kitért arra is, hogy a Bodrog folyóra vonatkozóan közös marketinget kell kialakítani, amely érinti az ott lévő településeket és a Zemplén adta lehetőséget is.
Úgy véli, ha ezeket elkészülnek, akkor megsokszorozódhat a térségbe érkező vízi és kerékpáros túrázók száma.
A konferencián az érintett települések polgármesterei, turisztikai szakemberek és a szolgáltatók képviselői vettek részt.
Az államtitkár arra biztatta a jelenlévőket, hogy a Rába folyó mentén működő szövetség mintájára a Bodrogon is fogjanak össze szervezett formában.
Azt mondta, így könnyebben tudnak előrelépni és támogatáshoz jutni, amelyből a fejlesztések megvalósíthatók.
Révész Máriusz elmondta, a terület fejlesztésére hazai és uniós fejlesztési források is rendelkezésre állnak. Fontos kérdés az, hogy ezeket milyen hatékonysággal használják fel.
Farkas Szabolcs, Sárospatak független polgármestere köszöntőjében azt mondta, az olyan aktív szabadidős sportok, mint a kajakozás, a kenuzás, a horgászat, a kerékpározás és a természetjárás, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a Bodrog mentén fekvő települések vonzereje növekedjen és kedvelt turisztikai célpontokká váljanak.
Kapcsolódó cikkeink
Több mint 1 millió vendég érkezett a magyarországi szállashelyekre
2025 februárjában tovább erősödött a magyar turizmus: több mint 1…
Tovább olvasom >Új képzéssorozat a balatoni turizmusért: gyakorlatközpontú tréningek Keszthelyen
A balatoni turizmus fejlődésének egyik kulcsa a szolgáltatók versenyképességének növelése…
Tovább olvasom >Több mint 15 ezer illegális turisztikai apartman működik Madridban
Több mint 15 ezer illegális turisztikai apartman működik Madridban –…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fókuszban a fenntartható élelmezési rendszerek támogatása: megjelent a Nestlé közös értékteremtési összefoglalója
A Nestlé elhivatottan dolgozik azon, hogy világszerte fenntartható, kiegyensúlyozott és…
Tovább olvasom >Az Európai Bizottság az uniós borágazat versenyképességének erősítésére tett javaslatot
Az Európai Bizottság intézkedéseket javasol az európai borágazat versenyképességének, ellenálló…
Tovább olvasom >Jägermeister Orange: jéghideg újdonság a szicíliai narancs aromájával
1400 órányi szicíliai napfény, 56 gyógynövény és három narancs aromája…
Tovább olvasom >