Világbajnoksággal népszerűsíti az egészséges életmódot és táplálkozást a Danone
22.000 néző szurkolta végig a marrakeshi Grand Stadionban a Danone junior világkupájának döntő mérkőzését Zinedine Zidane, a program nemzetközi nagykövetének társaságában. Az ötnapos világbajnokság során a Magyarországot képviselő Vasas Kubala Akadémia 12 éves utánpótlás csapata 7 mérkőzésből három alkalommal győzött, a torna marokkói győzelemmel zárult. A program célja, hogy világszerte felhívja a gyerekek figyelmét a sportolás és az egészséges táplálkozás, mindennapi joghurtfogyasztás fontosságára.
Világbajnokság az egészséges életmódért
A világ legnagyobb, 10-12 éves gyerekeknek szóló futball tornáját immár 15. alkalommal rendezte meg a Danone, azzal a céllal, hogy a fiatalok között népszerűsítse a sportolást és az egészséges táplálkozást. 2006. óta először, Magyarország ismét részt vett a bajnokságon. A helyi válogatók nyáron zajlottak le, a győztes a Vasas Kubala Akadémia azóta U13-assá érett csapata lett.
„A rendezvény során kiemelten figyeltünk arra, hogy a gyerekek egészségesen étkezzenek és a sportolás mellett a folyamatos kalcium és vitaminbevitelt is szem előtt tartsák. A meccsek közötti szünetben például játékos formában foglalkoztunk a kiegyensúlyozott táplálkozás és a folyamatos hidratálás fontosságával, s bízunk benne, hogy a sport- és kulturális élmények mellett a gyerekek magukkal viszik a mindennapos zöldség, gyümölcs és joghurtfogyasztás szokását” – mondta Kiss Beáta, a Danone Magyarország vállalati külső kapcsolatok igazgatója.
32 ország tornája
5 kontinens, 32 ország és mintegy 400 gyermek vehetett részt a Danone Focikupa nemzetközi döntőjén Marokkóban, Marrakeshben. Az október 23-a és 28-a között megrendezett bajnokság döntő meccseire a Grand Marrakesh Stadionban került sor, ahol a dobogós helyekért zajló meccseket a program nemzetközi nagykövete, Zinedine Zidane is személyesen, a pálya széléről követte figyelemmel.
„Hatalmas élményt jelent a gyerekeknek, hogy a Danone-nak köszönhetően részt vehettek egy ilyen szintű világkupán. Amellett, hogy összemérhették erejüket és technikai felkészültségüket a többi ország játékosaival, betekintést is kaphattak más kultúrájú, pl. afrikai, ázsiai futball stílusokba, amikből később sokat profitálhatnak” – mondta Ambruska Péter, a bajnokságon résztvevő csapat edzője. „Emellett a gyerekek megismerhették a marokkói kultúrát, ülhettek például teveháton, találkoztak kígyóbűvölővel és valószínűleg soha nem ettek még annyi joghurtot, mint ezalatt az öt nap alatt” – tette hozzá.
A bajnokságon Marokkó, Mexikó és Franciaország végzett dobogós helyen, a magyar csapat 7 mérkőzésből 3 alkalommal, Olaszország, Egyiptom és az Egyesül Arab Emirátusok ellen győzedelmeskedett.
Kapcsolódó cikkeink
Átszervezi a németországi gyártást a Danone
A francia Danone „Renew Danone” programjának keretében átalakítja gyártási struktúráját,…
Tovább olvasom >Brit zabra vált az Alpro az Egyesült Királyságban
A Danone növényi alapú márkája, az Alpro többmillió fontot költ…
Tovább olvasom >Minden jó, ha a kezdete jó
Nem csak reggel, nem csak napindító étkezésként, nem csak a…
Tovább olvasom >További cikkeink
A magyar torma virágzik – mégis nehéz helyzetben vannak a termelők
Bár 2024-ben tovább nőtt a magyar tormaexport volumene, és a…
Tovább olvasom >Erős Pistás pogácsával rukkolt elő az Univer és a Lipóti Pékség
Omlós, mégis nagy erő van benne, egyesíti a túrós-tejfölös könnyedséget…
Tovább olvasom >Nem áll meg 2025-ben sem a SPAR fejlődése: két budapesti áruház újult meg 580 millió forintból
Mintegy 580 millió forintos beruházással megújult két budapesti SPAR szupermarket.…
Tovább olvasom >