Vegyes hírek Amerikából: lesújtó munkapiaci adatok, biztató nagyker készletek
A múlt hónapban regisztrált 85 ezres elbocsátással továbbra is 10 százalékon áll az amerikai munkanélküliség. A negatív meglepetésért a nagykereskedelmi készlet váratlan bővülése kárpótolhatja az elemzőket.
Az elbocsátások száma hidegzuhanyként érte a piacot, mert az előrejelzések az elbocsátások számának csökkenését, sőt, a legoptimistább forgatókönyv szerint az állások számának növekedését jósolták – közölte a Világgazdaság Online.
Kedvezően alakultak viszont az amerikai nagykereskedelmi raktárkészletek. A várt 0,2%-os csökkenés helyett váratlanul 1,5%-kal bővültek novemberben, amely az elmúlt 5 év legnagyobb növekedését jelenti. Az értékesítés is 3,3%-kal bővült, amely egy éve nem látott mértékű emelkedés. A pozitív adat ismét megerősíti azon várakozásokat, hogy miután az eladatlan készletek jórészt már elfogytak, ismét növelhetik a termelési intenzitást a vállalatok, így az adat a gazdasági kilábalással kapcsolatos várakozásokat támogatja – közli a tozsdeforum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Új felmérés: a vásárlók nem kérnek a mérgező vegyszerekből
Egy új, öt országot érintő felmérés komoly aggodalmakat tárt fel…
Tovább olvasom >Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Lassan elfogynak a sarki kisboltok: 22 ezer bolt tűnt el négy év alatt
2024 végére több mint 5200 kiskereskedelmi üzlet szűnt meg Magyarországon…
Tovább olvasom >