Végelszámolások és felszámolások minden mennyiségben
A Creditreform Kft MTI-hez eljuttatott közleménye szerint 2009-ben a fizetésképtelenségi eljárások száma meghaladta a 14.600-at, ami 2008-hoz képest 29 százalékos emelkedés, a végelszámolások esetében a növekedés több mint 53 százalék.
A közlemény szerint: míg a csődeljárások esetében a korábbi években alig akadt néhány eljárás, addig 2009-ben 49 eljárás kezdődött. Összességében több mint 28.500 eljárás indult 2009-ben, 2008-hoz képest ez több mint 40 százalékos növekedés.
A felszámolások esetében az összesített jegyzett tőke 2009-ben megközelítette a 116 milliárd forintot, amely csaknem 40 százalékos növekedés 2008-hoz képest. Tavaly közel 46.000 céggel szemben indult valamilyen eljárás, amelyek közül mintegy 6.000 társaság felszámolása vagy végelszámolása meg is kezdődött.
A Creditreform szerint egy gazdasági társaság sikeres üzletmenete, fizetőképessége a vevői, és beszállítói sikeres üzleti tevékenységétől is függ, ami még inkább szükségessé teszi a monitoring tevékenységet. Ennek már nemcsak a közvetlen vevőkre és szállítókra, hanem lehetőség szerint azok más vevőire és beszállítóira is érdemes kiterjednie, hiszen sok esetben a kialakuló lánctartozások okozzák a legtöbb társaság fizetésképtelenné válását – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >