Valódi állatjólét címmel szakmai rendezvénysorozatot szervez gazdálkodók számára a NAK
„Valódi állatjólét” címmel indít rendezvénysorozatot a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, amelynek célja olyan ismereteket átadni a gazdálkodók számára, amelyek segítségével fejlődést érhetnek el ezen a téren. A rendezvénysorozat első állomásaként a haszonállatok szállítás közbeni jólétével kapcsolatban tehetnek szert újabb ismeretekre a résztvevők. Ezt követően pedig a gyakorlatban is megismerkedhetnek a legmodernebb állatjóléti fejlesztésekkel.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) számos eszközzel támogatja az állatjóléti célok megvalósítását: javaslatokkal él a részletes szabályozás, a támogatások, illetve más ösztönző rendszerek kapcsán, emellett információátadással, ismeretbővítő előadásokkal és kiadványokkal is segíti a termékpálya szereplőit. A NAK elkötelezett a haszonállatok magas szintű állatjóléte és az állattartók segítése, támogatása mellett.
A valódi állatjólét biztosításához nem elegendő csak szeretni az állatokat
Ismerni kell viselkedésüket, igényeiket, szokásaikat, betegségeiket, hogy megfelelően tudjunk róluk gondoskodni. Mindezekkel összhangban kell a tartási, szállítási körülményeiket kialakítani. Ugyanakkor nem elegendő csak az eddigi ismeretekre és szabályokra alapozni, folyamatosan fejleszteni kell a tudásunkat az állatjólét kérdésével kapcsolatban. Ennek érdekében a NAK „Valódi állatjólét” címmel indít rendezvénysorozatot, melynek első állomásaként 2024. február 29-én, a haszonállatok szállítás közbeni jólétével kapcsolatban szerezhetnek újabb ismereteket az online esemény résztvevői.
Az állatok szállítására vonatkozó uniós jogszabályok közel 50 éves múltra tekintenek vissza
Az utolsó jelentős átalakításra 2004-ben, közel 20 évvel ezelőtt került sor. Az EU Bizottság 2023. december 7-én mutatta be az állatok szállítás közbeni jólétére vonatkozó uniós szabályok eddigi legnagyobb reformjára tett javaslatait. A február 29-i online esemény résztvevői részletes betekintést kaphatnak az Európai Bizottság által előterjesztett javaslatokba, azok más szabályozásokkal való összefüggéseibe. A meghívott ágazati szakértők elemzik az új előírások megvalósítási lehetőségeit és várható eredményeit, következményeit. Az eseményt Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Elnöke nyitja meg, majd Dr. Nemes Imre, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elnöke köszönti az egybegyűlteket. Az online konferencia résztvevői ezt követően előadást hallhatnak a Nébih meghívott szakemberétől a hazai állatjóléti szabályozásról és a hatósági ellenőrzésről, különös tekintettel az állatok szállítás közbeni védelmére, míg az agrárminisztérium szakembere a haszonállatok szállításhoz kapcsolódó jelenlegi és jövőbeli állatjóléti követelményeiről, illetve az EB által előterjesztett javaslattal kapcsolatos hivatalos hazai álláspontról számol be. A szakmai előadásokat követően kerekasztal beszélgetésre kerül sor a jelenlegi követelményeknek való megfelelés nehézségeiről, valamint arról, hogy hogyan érintik az egyes állattartó ágazatokat az új szabályok.
A rendezvénysorozat második állomásaként 2024. március 12-én a NAK Dunaharaszti Oktatóközpontjában az érdeklődőknek lehetőségük nyílik a legmodernebb állatjóléti fejlesztésekkel foglalkozó technikai cégekkel való találkozásra. A rendezvénysorozat ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az első, február 29-i online eseményére ezen a linken lehet jelentkezni.
NAK
Kapcsolódó cikkeink
A NAK kiemelt feladatának tekinti a kiskultúrás növénytermesztés támogatását
A hazai kiskultúrás növénytermesztés sikerében kiemelt szerepe van a hatóságokkal…
Tovább olvasom >Soil-X-Change találkozó a talajmegújító innovációs partnerségekért
November 13-án az Agrárközgazdasági Intézet Nkft. (AKI) és a közös…
Tovább olvasom >Kulcsfontosságú a digitalizációban rejlő lehetőségek kiaknázása
Fontos, hogy az agráriumban minél többen kihasználják a digitális technológia…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >