Uniós forrásból kezdődnek turisztikai fejlesztések Nyíregyházán
Európai uniós forrásból erősítik a Nyíregyházához tartozó üdülőközpont, Sóstógyógyfürdő idegenforgalmi versenyképességét; a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. 50 millió forintot fordíthat pályázati támogatásból a fejlesztésre – közölte Furkóné Szabó Marianna, a társaság ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón pénteken a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen.
A kft. az úgynevezett turisztikai desztinációs menedzsmentek, a TDM szervezetek továbbfejlesztésének segítésére kiírt Észak-alföldi Operatív Program pályázatán mintegy 43 millió forint összegű támogatást nyert, amit a nyíregyházi önkormányzat több, mint 7 millió forint saját forrással egészített ki – mondta a cégvezető.
Az 50 millió forintból felújítják és látogathatóvá teszik Sóstógyógyfürdő ipari műemlékét, az 1911-ben szecessziós stílusban épült víztornyot. A rendelkezésre álló összegből felújítják a Nagykállóhoz tartozó, vízi kirándulóhelyként működő Haragondi-tó területén található idegenforgalmi pavilont is, valamint turisztikai tájékoztató táblákat helyeznek a térség látnivalóiról Nyíregyházán, Nyírbátorban, Máriapócson, Nagykállóban és Apagyon.
Bevezetik az úgynevezett Tour Guide rendszert is, multimédiás eszközökkel, három nyelven, angolul, németül és magyarul tájékoztatják majd a turistákat a környék nevezetességekről. A projekt része még az idegenforgalmi marketingtevékenység javítása, kisfilmek, óriás plakátok készíttetése és médiakampányok szervezése a szabolcsi turisztikai helyekről, valamint a hazai és külföldi kiállításokon való részvétel a vendégcsábításra.
Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP) Nyíregyháza polgármestere a sajtótájékoztatón elmondta: a város önkormányzata jelentős sóstógyógyfürdői beruházásokban működött közre az elmúlt években, európai uniós támogatással 1,5 milliárd forintos költségből fejlesztették a parkfürdőt, 1,6 milliárdból pedig az állatparkot. Most pedig egy 3,5 milliárd forint összegű fejlesztést készítenek elő, amelynek támogatásáról előzetes már döntést hozott a regionális fejlesztési szervezet. A projekt keretében szálloda és konferenciaközpont, nyáron kulturális rendezvényhelyként működő műjégpálya épül az üdülőhelyen, fejlesztik továbbá a közlekedési lehetőségeket, valamint bővítenék a Park Hotel idegenforgalmi funkcióit is. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Digitális formában is elérhetővé válik a SZÉP-kártya 2025-től
2025. szeptember 1-jétől jelentős változás lép életbe a SZÉP-kártya felhasználásában:…
Tovább olvasom >A MOL Campus mindkét étterme, a Virtu és a Zazie is Michelin ajánlást kapott
Mindössze egy évvel a megnyitásukat követően a MOL Campus mindkét…
Tovább olvasom >