Újra rekordot döntött a foglalkoztatottak száma az EU-ban és az euróövezetben
Július-szeptemberben már a harmadik egymást követő negyedévben emelkedett újabb történelmi rekordra a foglalkoztatottak száma az Európai Unióban és az euróövezetben, jelezve, hogy erős gazdasági növekedés mellett egyre feszítettebbé válik a munkaerőpiac.
Az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) jelentése szerint, szezonális kiigazítással számolva, az idei harmadik negyedévben 236,3 millió munkavállaló dolgozott az Európai Unióban, ebből 156,3 millió az euróövezetben. Még soha nem dolgoztak ilyen sokan, minden idők rekordja megdőlt az unióban és az euróövezetben is.
Az Eurostat becslése szerint a 28 tagú unióban, az előző negyedévhez képest, 0,3 százalékkal, éves összevetésben pedig 1,8 százalékkal gyarapodott a foglalkoztatottak száma. A 19 uniós országot tömörítő euróövezetben negyedéves összehasonlításban szintén 0,4 százalékos, éves alapon pedig 1,7 százalékos növekedést mértek.
A második negyedévben, az előző három hónaphoz képest, az eurózónában 0,4 százalékkal, az unióban pedig 0,5 százalékkal emelkedett a foglalkoztatottak száma, éves összevetésben pedig 1,6 százalékos, illetve 1,7 százalékos növekedést mértek.
Az országokra bontott statisztika szerint a legjobban, 1,3 százalékkal Észtországban nőtt a foglalkoztatottak száma július-szeptemberben az előző negyedévhez képest, majd egyaránt 1,1 százalékkal Málta és Horvátország, valamint 1,0 százalékkal Bulgária következik.
Magyarország 0,3 százalékos növekedéssel – csakúgy mint Németország és Belgium – a mezőny második felébe került.
Csökkenést mértek Litvániában (-0,5 százalék) és Lengyelországban (-0,3 százalék), míg Romániában és Nagy-Britanniában stagnált a foglalkoztatottak száma.
Éves összehasonlításban Románia a listavezető a foglalkoztatottak számának 5,3 százalékos növekedésével, majd Málta következik 4,9 százalékkal, valamint Ciprus 3,5 százalékkal. Magyarország – Dániával és Olaszországgal karöltve – 1,6 százalékos növekedéssel az utolsó harmadba került.
A foglalkoztatottak száma éves összevetésben csak Litvániában csökkent, 0,8 százalékkal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Horvátországban robbanásszerűen nőtt az élelmiszerimport az EU-csatlakozás óta
Az európai uniós csatlakozás óta robbanásszerűen nőtt az élelmiszerimport Horvátországban…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Bank of England-kormányzó: főként az élelmiszerkereskedelem miatt kell újjáépíteni az EU-hoz fűződő kereskedelmi kapcsolatokat
A Bank of England kormányzója szerint Nagy-Britanniának újjá kell építenie…
Tovább olvasom >További cikkeink
„Falatnyi történetek: Mesék maradék nélkül” – meseíró pályázatot hirdetett a Nébih
Első alkalommal hirdette meg országos meseíró pályázatát a Nemzeti Élelmiszerlánc-…
Tovább olvasom >AM: a térséget érintő válságok leküzdésében is óriási szerepe van a FAO-na
Nagy szerep hárul a nemzetközi szervezetekre az Európát és Közép-Ázsiát…
Tovább olvasom >A FAO európai és közép-ázsiai tagországainak informális konzultációja Magyarországon
Nagy szerep hárul a nemzetközi szervezetekre az Európát és Közép-Ázsiát…
Tovább olvasom >