Újra rekordot döntött a foglalkoztatottak száma az EU-ban és az euróövezetben
Július-szeptemberben már a harmadik egymást követő negyedévben emelkedett újabb történelmi rekordra a foglalkoztatottak száma az Európai Unióban és az euróövezetben, jelezve, hogy erős gazdasági növekedés mellett egyre feszítettebbé válik a munkaerőpiac.
Az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) jelentése szerint, szezonális kiigazítással számolva, az idei harmadik negyedévben 236,3 millió munkavállaló dolgozott az Európai Unióban, ebből 156,3 millió az euróövezetben. Még soha nem dolgoztak ilyen sokan, minden idők rekordja megdőlt az unióban és az euróövezetben is.
Az Eurostat becslése szerint a 28 tagú unióban, az előző negyedévhez képest, 0,3 százalékkal, éves összevetésben pedig 1,8 százalékkal gyarapodott a foglalkoztatottak száma. A 19 uniós országot tömörítő euróövezetben negyedéves összehasonlításban szintén 0,4 százalékos, éves alapon pedig 1,7 százalékos növekedést mértek.
A második negyedévben, az előző három hónaphoz képest, az eurózónában 0,4 százalékkal, az unióban pedig 0,5 százalékkal emelkedett a foglalkoztatottak száma, éves összevetésben pedig 1,6 százalékos, illetve 1,7 százalékos növekedést mértek.
Az országokra bontott statisztika szerint a legjobban, 1,3 százalékkal Észtországban nőtt a foglalkoztatottak száma július-szeptemberben az előző negyedévhez képest, majd egyaránt 1,1 százalékkal Málta és Horvátország, valamint 1,0 százalékkal Bulgária következik.
Magyarország 0,3 százalékos növekedéssel – csakúgy mint Németország és Belgium – a mezőny második felébe került.
Csökkenést mértek Litvániában (-0,5 százalék) és Lengyelországban (-0,3 százalék), míg Romániában és Nagy-Britanniában stagnált a foglalkoztatottak száma.
Éves összehasonlításban Románia a listavezető a foglalkoztatottak számának 5,3 százalékos növekedésével, majd Málta következik 4,9 százalékkal, valamint Ciprus 3,5 százalékkal. Magyarország – Dániával és Olaszországgal karöltve – 1,6 százalékos növekedéssel az utolsó harmadba került.
A foglalkoztatottak száma éves összevetésben csak Litvániában csökkent, 0,8 százalékkal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
AM: a méhészeti ágazat jelentősége túlmutat önmagán
A méhészeti ágazat jelentősége túlmutat önmagán, mézet lehet importálni, beporzást…
Tovább olvasom >A méhészeti ágazat jelentősége túlmutat önmagán
Mézet lehet importálni, beporzást viszont nem – jelentette ki Nagy…
Tovább olvasom >EU: a nemzetközi jog alkalmazása kötelezettség a kibertérben is
Az Európai Unió Tanácsa nyilatkozatot hagyott jóvá a nemzetközi jog…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Decemberben alig változott a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt.– az EU támogatásával –felmérése szerint decemberben…
Tovább olvasom >Ünnepi fogások: bacon kuglóf, baconos sajttorta és szilveszteri kandírozott virslifalatkák
Sokszor egy-egy szokatlanabb hozzávaló, vagy akár maga a tálalás is…
Tovább olvasom >