Újra megjelent a madárinfluenza Hajdú-Bihar vármegyében
Madárinfluenza vírus jelenlétét mutatta ki Hajdú-Bihar vármegyében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. Az érintett állomány felszámolása és a járványügyi nyomozás folyamatban van. A Nébih felhívja a figyelmet, hogy a madárinfluenzával jelenleg nem érintett területeken is megjelenhet vagy újra megjelenhet a betegség, ezért fokozottan figyeljenek állományukra.

(Fotó: Pixabay)
A Hajdú-Bihar vármegyei Komádi településen található, 700 darabos tömőlúd telepen a megemelkedett elhullás miatt merült fel a madárinfluenza gyanúja. A Nébih laboratóriuma a vírus H5N1 altípusát mutatta ki az elhullott állatokból.
Az érintett állomány felszámolása és a járványügyi nyomozás folyamatban van
A gazdaság körül kijelölték a 3 km sugarú védőkörzetet, és megállapították a 10 km sugarú megfigyelési körzetet. A Nébih felhívja az állattartók figyelmét, hogy a madárinfluenza azokon a területeken is megjelenhet vagy újra megjelenhet, amelyek jelenleg nem érintettek a betegséggel. A járványügyi fegyelem sehol sem lazulhat, hiszen a madárinfluenza baromfitelepre történő bejutásának kockázatát csak a biológiai biztonsági intézkedéseket szigorú és következetes betartásával lehet minimálisra csökkenteni.
Nébih
Kapcsolódó cikkeink
AM: több tízezer termelőhöz érkezik a napokban agrártámogatás; gyorsuló kifizetésekkel segíti az Agrárminisztérium a gazdálkodókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hubai Imre: a magyar mezőgazdaság képes a megújulásra
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az Agrárminisztérium megkezdte egy új állami eredettanúsító védjegy elkészítését
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Biedronka érdeklődik a Carrefour lengyelországi üzletei iránt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >AM: több tízezer termelőhöz érkezik a napokban agrártámogatás; gyorsuló kifizetésekkel segíti az Agrárminisztérium a gazdálkodókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Egyszerűsíti szervezetét az Ikea-tulajdonos Ingka – 800 munkahelyet szüntet meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

