Újabb lépéseket tett a fenntartható működés felé a magyar ingatlanszolgáltató piac meghatározó szereplője, a NEO Property Services
Legfrissebb ESG jelentésében ismét beszámolt a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási területeken elért eredményeiről a NEO Property Services Zrt.. A 2023-as évre vonatkozó jelentésben a magyar ingatlanszolgáltató piac meghatározó szereplője bemutatta a fenntartható működéssel kapcsolatos célkitűzéseit, mindemellett pedig megkezdte a felkészülést az EU Taxonómia rendeletnek megfelelő adatszolgáltatásra.
Publikálta a 2023-as évről szóló ESG jelentését a NEO Property Services Zrt., ezzel a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett AKKO Invest Nyrt. leányvállalata második alkalommal számolt be a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási területeken kitűzött céljairól és eredményeiről. Vágó László, a NEO Property Services Zrt. vezérigazgatója elmondta, ingatlanszolgáltató vállalatként különleges helyzetben van a NEO, mert az általa üzemeltetett iroda-, logisztikai- és ipari épületek, társasházak, vagy a generálkivitelezési üzletág által épített lakóparkok több ezer munkahelyet és otthont foglalnak magukba, így tevékenységével sokak munkavégzésének vagy családi életének körülményeire van hatással, és ennek megfelelően kiemelten kezeli a fenntarthatósággal kapcsolatos szempontokat. A NEO a kezdetektől elkötelezett a természeti és épített környezet védelme, a fenntartható fejlődés iránt, így annak ellenére kezdte el 2022-ben a jelentéskészítést, hogy a szabályozásban kitűzött határidők erre első alkalommal csak 2025-től kötelezik. A jelentéssel összhangban a vállalat megkezdte a felkészülést a törvényi kötelezettségeknek (EU Taxonómia rendelet, magyar ESG törvény) megfelelő adatszolgáltatásra – tette hozzá.
A NEO Property Services, mint a magyar ingatlanszolgáltató piac meghatározó szereplője a 2023-as jelentés elkészítését a fókuszterületek felülvizsgálatával, aktualizálásával kezdte, melyhez kibővítette a felmérés során megkérdezettek körét, így az eredmények tükrözik a NEO munkavállalóinak, kiemelt ügyfeleinek és beszállító partnereinek véleményét is. A NEO második ESG jelentésében egyebek mellett megvizsgálta, hogyan hat a vállalat működésére a klímaváltozás, a digitalizáció, az etikus üzletvitel és szabályozói megfelelés, és mindez milyen lépéseket, konkrét célkitűzéseket követel meg a társaságtól. A NEO ennek megfelelően erősítette folyamatai digitalizálását, amely az üzleti hatékonyság javulása mellett a környezeti lábnyom csökkentését is eredményezte, és további célkitűzése, hogy működésében a digitalizáció arányát tovább növelje, a meglévő rendszereket folyamatosan fejlessze. A munkatársak egészségének védelme és jó közérzetének fokozása érdekében több szűrővizsgálatot biztosít, míg a környezet és klímavédelem terén kiemelt cél az EU Taxonómia jelentés elkészítéséhez szükséges folyamatok kidolgozása, felelősségi- és hatáskörök meghatározása, valamint a körforgásos, fenntartható működés elősegítése.
A NEO Property Services Zrt. 1999-es alapítása óta Magyarország meghatározó ingatlanszolgáltatója. A vállalat folyamatos növekedési pályán mozog, 2023-ban rekordszintű, 37,9 milliárd forintos árbevételt ért el. Tevékenységei közé tartozik az integrált létesítménygazdálkodás (Facility Management), az ingatlankezelés (Property Management), az ingatlanberuházásokhoz kapcsolódó projektmanagement, az építőipari generálkivitelezés, valamint a társasházkezelés. Országos lefedettségének, illetve a komplex, szinergiákra építő, ügyfélre szabott szolgáltatásainak köszönhetően a NEO legfontosabb partnereivel hosszú évek óta stabil partneri viszonyban dolgozik. A vállalatnak közel 300 ügyfele van, közöttük Magyarország legjelentősebb nagyvállalatai: MOL, Magyar Telekom, EON, MVM, MÁV, WING, Corvinus Egyetem, MTVA, Praktiker, Metro, Coloplast. Partnerei számára több mint 3 millió m2 ingatlanterületet üzemeltet, több mint 10 millió m2 külterületet gondoz, több tízezer m2 létesítményt épített és több mint 3300 társasházi albetétet kezel.
Kapcsolódó cikkeink
Alkalmazkodás és megújulás
Az elmúlt időszak kihívásai arra kényszerítették a hazai nagykereskedelmi szektort,…
Tovább olvasom >Új ESG-részletszabályok jelentek meg
Augusztus 15-én kihirdetésre kerültek azok a végrehajtási rendeletek, amelyek pontos…
Tovább olvasom >További cikkeink
Suppan Gergely: stabil növekedés indulhat a kiskereskedelmi szektorban
Az utóbbi hónap adata biztató abból a szempontból, hogy elindulhat…
Tovább olvasom >Heteken belül több milliárd euró támogatás nyílik meg a zöld beruházásba kezdő vállalatoknak
Várhatóan idén novemberben több mint 3 milliárd eurós kerettel nyílik…
Tovább olvasom >Virágzik a használt termékek piaca
A felnőtt magyar lakosság kétharmada vásárolt már használt terméket, elsősorban…
Tovább olvasom >