Újabb 80 milliárd forint támogatást kap a magyar agrárium
Augusztusig egy újabb, 80 milliárd forintos keretösszegű mezőgazdasági pályázati csomagot fog meghirdetni, és ezzel kapcsolatban 9 rendeletet fog megalkotni, mondta Nagy István agrárminiszter a Portfolio Csoport online agrárkonferenciáján. A tárcavezető emellett beszámolt arról is, hogy milyen intézkedéseket tettek eddig a koronavírus-járvány által a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban okozott nehézségek elhárítására, és hogy milyen lépések vannak még tervbe véve.

Nagy István agrárminiszter előadásával indult a Portfolio Csoport „Vírusválság: veszít vagy nyer a magyar agrárium?” című online agrárkonferenciája. A tárcavezető nyitó gondolataiban kifejtette, hogy a koronavírus-járvány nemcsak nehézséget, de lehetőséget is jelent a magyar agrárium számára, mert az ágazat most megkapta azt a figyelmet, amit megérdemelt. És a szektornak, amely 25 millió ember élelmezésére képes, minden oka meg is van a büszkeségre, mivel a válság első napjaitól kezdve kezdve senki nem maradt élelmiszer nélkül Magyarországon.
Nagy István mindenképp pozitívumként említette a fogyasztói tudatosság erősödését és a helyi termelői piacok népszerűsítését, a Termelői kosár oldal elindulását, az áruházláncok felhívását a magyar termékek népszerűsítését és forgalmazását illetően, valamint a szigorú fellépést a tisztességtelen üzletpolitikát folytató kereskedők ellen. A miniszter röviden kitért az általános gazdaságvédelmi lépésekre, így a hiteltörlesztési moratóriumra a cégek és magánszemélyek részére, az adózás területén bevezetett könnyítésekre, az új munkaügyi szabályokra, a bértámogatásokra és a nemzetközi teherfuvarozás nehézségeinek rendezésére.
Kapcsolódó cikkeink
AM: hitelmoratóriummal segíti a kormány a gazdákat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több mint 100 magyar gazdálkodó is tüntetett Brüsszelben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NAK: minden fenyőfajból bőséges kínálattal várják a vásárlókat a hazai termelők
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Magyar Édességgyártók Szövetsége: trendek 2025-ben és kilátások 2026-ra
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2026: Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Így változik az egyéni vállalkozók élete január 1-től: 20 millió forintra emelkedik az alanyi adómentes keret, átalakul a SZOCHO
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
