Új pályázat segíti az agráriumhoz kapcsolódó társadalmi vállalkozásokat
Új vidékfejlesztési pályázati felhívás jelent meg 1,6 milliárd forint keretösszeggel, amely a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok számára biztosít lehetőséget értékteremtő tevékenység végzésére a mezőgazdasághoz kapcsolódóan – jelentette be Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár.

Az alap támogatási intenzitás mértéke 65 százalék (Fotó: Pixabay)
Feldman Zsolt elmondta, a felhívás alapján a hátrányos helyzetű célcsoporttal foglalkozó intézmények, szervezetek és a gazdálkodók támogatott együttműködése a sérülékeny célcsoportok életminőségének fenntartható javítását szolgálja azáltal, hogy a szociális intézményi fejlesztő foglalkoztatás keretei között végzett mezőgazdasági tevékenységet folytathatnak és az annak kapcsán megvalósuló termék-előállítás, szolgáltatásnyújtás, gazdálkodással kapcsolatos gyakorlati ismereteket szereznek. A pályázat megjelentetése hátterében a rehabilitációs törekvés mellett megjelennek a szociális, vidékfejlesztési és foglalkoztatási célok is, de a gazdálkodók is kiegészítő jövedelemhez juthatnak az együttműködés által. „Azt várjuk a programtól, hogy értékteremtő foglalkoztatásuk által javuljon a hátrányos helyzetűek életminősége, erősödjenek a programban részt vevő szociális farmok, szociális szövetkezetek szociális, gyermekvédelmi és egészségügyi szolgáltatásai, az intézmények rehabilitációt és foglalkoztatást biztosító lehetőségei” – hangsúlyozta Feldman Zsolt.
Az államtitkár kiemelte, hogy egy projekt által 40 millió forint támogatás nyerhető el
Az alap támogatási intenzitás mértéke 65 százalék, azonban, ha megváltozott munkaképességű, szociális intézményben ellátott személy, mint munkavállaló foglalkoztatásához kapcsolódó tevékenységek valósulnak meg, akkor a támogatás mértéke 100 százalék. A támogatási kérelmek benyújtására a szociális farm típusú együttműködések és a mezőgazdasági és/vagy élelmiszer-feldolgozó tevékenységet végző szociális szövetkezet részvételével megvalósuló együttműködések számára 2024. szeptember 10-től lesz lehetőség. A felhívás és a hozzá kapcsolódó tájékoztató anyagok, mellékletek az Agrárminisztérium tematikus weboldalán, a https://kap.gov.hu felületen találhatók.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami…
Tovább olvasom >Ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal,…
Tovább olvasom >Az éghajlatváltozás az élelmezésbiztonság egyik legnagyobb kockázata
Hazánk vízgazdálkodási stratégiával, valamint a precíziós öntözéstechnológiák támogatásával csökkenti az…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >