Új kampánnyal népszerűsíti a regionális termékeket az Edeka
Új reklámkampányt indított az Edeka Németországban, amelynek középpontjában a kereskedő frissáru-pultjai és a regionálisan előállított termékek állnak. A német élelmiszerlánc ezzel kívánja megkülönböztetni magát versenytársaitól, különösen friss húsalapú grillkínálata terén.
A kampány fő eleme egy televíziós reklámfilm, amely „bájos humorral” mutatja be a frissáru-pultokon elérhető regionális kínálatot. A „RegioNah” szlogen alatt futó kültéri hirdetések, valamint közösségimédia-aktivitások és a vállalat weboldalán megjelenő tartalmak is ezt az üzenetet támogatják.
Markus Mosa, az Edeka központi vezetőségének elnöke szerint egyetlen másik kereskedelmi lánc sem áll annyira a regionalitás mellett, mint az Edeka. A cég saját adatai szerint termékeinek mintegy 30%-a helyi és regionális, többnyire mezőgazdasági termelőktől származik. Mosa szerint a frissáru-pultokban kapható regionális termékek az Edeka első számú megkülönböztető jegyét jelentik, különösen azokkal a versenytársakkal szemben, amelyek kizárólag önkiszolgáló rendszert alkalmaznak.
Az Edeka kiemeli, hogy szinte minden friss hús- és húskészítmény Németországból, gyakran pedig közvetlenül az adott üzlet régiójának gazdáitól érkezik. Emellett a kereskedő évek óta bővíti kínálatát magasabb szintű tartástechnológiai körülmények között nevelt állatoktól származó és bio-minősítésű termékekkel is.
Kapcsolódó cikkeink
Kassza nélküli okosüzletek Németországban: a lassú kezdet után gyors növekedés
Németországban későn indult el a kassza nélküli üzletek bevezetése, mégis…
Tovább olvasom >Újrahasználható kozmetikai csomagolásokkal kísérletezik a Kneipp
A testápolási és wellness termékeket gyártó Kneipp 2025 júliusától kísérleti…
Tovább olvasom >Mintegy 500 termék árát csökkenti a Lidl Németországban
A Lidl bejelentette edditi történetének legnagyobb volumenű árcsökkentését: a diszkontlánc…
Tovább olvasom >További cikkeink
Spórol, rákeres az interneten, akcióra vadászik – így vásárol Európa 2025-ben
Az európai vásárlók 58 százaléka továbbra sem számít vásárlóerejének javulására…
Tovább olvasom >Hamburgerkép 2025 – így esznek hamburgert a magyarok
Magyarország kedvence egyértelműen a marhahúsos hamburger, lehetőleg sok sajttal, baconnel,…
Tovább olvasom >A technológiai problémák végeztek az első helyen a lényegi munkát megzavaró tényezők között
A technológiai fennakadások, például a lassú számítógépek, nem működő alkalmazások…
Tovább olvasom >