Új fejlesztés: folyamatos az eGN szinkronizálás
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal 2025-ben is biztosítja az Egységes Kérelem (EK) adatainak eGN-rendszerrel való összehangolását. Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan idén is átemelésre kerülnek a Magyar Államkincstár (MÁK) EK felületén megadott adatok az Elektronikus Gazdálkodási Naplóba (eGN), ráadásul a rendszer átáll a napi adatfrissítésre.

(Fotó: Pixabay)
Az eGN idei legjelentősebb fejlesztése, hogy a jövőben folyamatos adatimport történik: az EK-ban bekövetkező módosítások naponta, automatikusan kerülnek át az eGN-be. Így tehát az esetleges év közbeni változásokat is átvezeti a rendszer.
A Nébih a beadási időszak lezárultát követően, a Magyar Államkincstárral összehangolt ütemezés szerint kapja meg először az adatokat, a betöltés és a szinkron június 16-tól válik elérhetővé
A kötelező szinkronizációnak köszönhetően az eGN-ben tárolt táblaadatok teljes mértékben megfelelnek majd a Magyar Államkincstár EK felületén megadott információknak. Ennek köszönhetően a területnagyságot, a helyadatokat, valamint az adott évre vállalt jogcímeket és hasznosítási kódokat is betölti vagy frissíti a rendszer. A változás idén is minden tábla-típusra kiterjed: az előző évről örökített, a másolással létrehozott, valamint az új termőhelyként felvitt mezőgazdasági területekre egyaránt érvényes. A már rögzített műveleteknél a szinkronizálás révén az érintett teljes táblaterület automatikusan igazodik majd az EK-ban szereplő mérethez.
A Nébih fejlesztése garantálja, hogy az eGN felületén rögzített adatok maradéktalanul megegyeznek az EK rendszerben nyilvántartott adatokkal.
Nébih
Kapcsolódó cikkeink
A mezőgazdaság hitelállománya 6 százalékkal mérséklődött
A mezőgazdaság hitelállománya 6,0 százalékkal 1001,2 milliárd forintra mérséklődött az…
Tovább olvasom >Az öntözésen múlhat a mezőgazdaság jövedelemtermelő képessége
Egyre jelentősebb vízhiány vár Európára, ezért az öntözésen és a…
Tovább olvasom >A mezőgazdasági beruházások 42 százalékát épületekre és építményekre fordították 2024-ben
A KSH előzetes adatai szerint 669,4 milliárd forint volt a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Ugrásszerűen nő az alternatívfehérje-szabadalmak száma
A Good Food Institute a maga nemében első és egyedülálló…
Tovább olvasom >Mikroműanyagok az üveges italokban
Egy friss francia kutatás szerint az üvegpalackos italok több mikroműanyagot…
Tovább olvasom >Közös növényi újdonságokat dob piacra a PepsiCo és a NotCo Chilében
A PepsiCo és a chilei NotCo együttműködésének eredményeként két új,…
Tovább olvasom >