Továbbra is kiállunk az otthoni pálinkafőzés adómentessége mellett
Magyarország továbbra sem támogatja az otthoni pálinkafőzés megadóztatását, és minden fórumon kiáll azért, hogy az Európai Unió engedélyezze a saját célra történő gyümölcspárlat-készítés adómentességét – emelte ki Varga Mihály az uniós pénzügyminiszterek brüsszeli tanácskozását (Ecofin) követően. A tagállamok többsége egyetért abban, hogy – mennyiségi korlátozások mellett – a pálinka otthoni előállítása adómentes legyen – olvasható a penzcentrum.hu-n.
A tárgyalt javaslat szerint – melyet Magyarország a vita során támogatott – az adómentesség a még el nem döntött éves küszöbértékig mind az otthoni, mind a bérfőzdei előállításra alkalmazható lenne. Az előterjesztést azonban néhány tagállam nem támogatta, így egyelőre ez a szabály nem alkalmazható. A pénzügyminiszter emlékeztetett, hogy a kormány 2010-ben adómentessé tette a pálinkafőzést, Brüsszel azonban emiatt kötelezettségszegési eljárást indított. Hazánk 2015-ben nagyon kedvezményes szabályokat harcolt ki, jelenleg minimális közteher megfizetése mellett lehet otthon pálinkát főzni.
Varga Mihály elmondta, hogy a tagállamok szakminiszterei egyeztettek a végleges áfa-rendszerre vonatkozó tárgyalások felgyorsításáról is. Az Európai Unión belüli kereskedelmi szabályok rendszerszintű csalásra adnak lehetőséget. Az Európai Bizottság által felvázolt javaslat azonban nem alkalmas ezek kiküszöbölésére, ráadásul még a közösségi exportban tevékenykedő vállalkozások adminisztratív és pénzügyi terheit is jelentősen megnövelné. Ezen túlmenően az adott tagállamot megillető áfa-bevételek egy részének beszedését más uniós ország adóhatóságának feladatává tenné. Ezzel pedig a tagállamok kiszolgáltatottá válhatnak egymás irányába – tette hozzá a tárcavezető. (penzcentrum.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Hagyomány és innováció: Az ország legszebb gyümölcstermesztő birtokának adott át díjat a Greenman
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Új EU jogszabály az élelmiszer- és textilhulladék csökkentésére
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az Európai Bizottság javaslatot tett a Mercosur-országokkal és Mexikóval kötendő kereskedelmi megállapodások elfogadására
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Kukoricapiac: gyenge termés, növekvő bizonytalanság, átrendeződő import
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Adatra hangolt döntések
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >