Tovább csökkent a német kiskereskedelmi értékesítés
Márciusban a várakozásokkal ellentétben csökkent Németországban a kiskereskedelmi értékesítés volumene, ez már a második havi csökkenés volt. Az előzetes várakozások 0,2 százalékos bővüléssel kalkuláltak, ezzel szemben a legpesszimistább várakozásokat is felülmúló mértékű, 2,1 százalékos visszaesés mutatkozott a februári felülvizsgált 0,4 százalékos csökkenés után.
A kiskereskedelmi értékesítés volumene így tavaly április óta nem látott szintre csökkent. Éves szinten a visszaesés mértéke 3,5 százalék. Ugyanakkor az első negyedévben 0,2 százalékos bővülés mutatkozott a negyedik negyedévben mért 0,6 százalékos csökkenés után.
Az élelmiszer, italok és dohányárú eladások – melyekről csak évesített adatok elérhetők – 4,8 százalékkal csökkentek 2010 márciusához képest, míg a nem élelmiszer-jellegű termékek forgalmazása 2,4 százalékkal csökkent.
Habár az értékesítés volumene már második hónapja csökken, korai lenne még ebből a vásárlási hajlandóság csökkenésére következtetni, sőt a legutóbbi erre vonatkozó indikátorok épp ennek ellenkezőjét mutatták. Az Európai Bizottság által készített legutóbbi felmérés szerint a kiskereskedelmi vállalatok körében az üzleti hangulat tovább javult mind a jelenlegi, mind a hat hónapra előretekintő várakozásokat figyelembe véve. A Markit Economics kezelésében lévő kiskereskedelmi beszerzőmenedzser index értéke ebben a hónapban három hónapos csúcsra, 45,6 pontra emelkedett, amely 5 ponttal meghaladja az index hosszú távú átlagát – írja a Profitline.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >