Törvényjavaslat a NTAK halasztására
Megjelent az Országgyűlés honlapján egy törvényjavaslat – erre az MVI titkársága figyelt fel –, amelyben szerepel az NTAK-kal kapcsolatos adatszolgáltatási határidő módosítása is.

2023. január 1-jétől lenne kötelező az adatszolgáltatás
Az egyes törvényeknek a honvédelemmel, a gazdaságfejlesztéssel, valamint a kormányzati igazgatással összefüggő módosításáról szóló T/166-os törvényjavaslat szerint az adatszolgáltatás 2022. július 1-je helyett 2023. január 1-jétől lenne kötelező a vendéglátóhelyek számára.
A törvényjavaslat az alábbi linkre kattintva érhető el: https://www.parlament.hu/irom42/00166/00166.pdf
Tehát egy törvényjavaslatról van szó, amit az esetleges módosítási javaslatokkal még el kell fogadnia az Országgyűlésnek.
Az MVI a múlt héten hivatalos levelet küldött Jakab Zsófiának, az MTÜ új vezérigazgató-helyettesének, amelyben megfogalmaztuk az NTAK-kal kapcsolatos javaslatait, bízva abban, hogy hamarosan érdemi párbeszédre kerülhet sor a témában.
Kapcsolódó cikkeink
Akit a szakma gőze megcsapott
A 2024. év egyik Gundel-díjazottja Rácz Mihály, a családi vállalkozásban…
Tovább olvasom >Még egyszer a felszolgálási díjról
Az MVI aktualizálta tájékoztató anyagát a jelenlegi szabályozásnak megfelelően a…
Tovább olvasom >Szakmai elismerés az ipartestületnek
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete idén újra bekerült a TOP10 meghatározó,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Balatoni Turizmus Szövetség: kiemelkedő forgalomnövekedést hozhat a húsvéti hosszú hétvége a Balaton régióban
A szállodák előfoglalási adatai szerint a Balaton régió turizmusában kiemelkedő…
Tovább olvasom >Ma is megbéníthatja az európai turizmust egy vulkán?
Tizenöt évvel az izlandi Eyjafjallajökull vulkán 2010-es kitörése után, amely…
Tovább olvasom >Addikció – A nap képe
Mosd ki a szádat szappannal – büntették sokévtizede a csúnyán…
Tovább olvasom >