Történelmi csúcson a K&H kkv bizalmi index
A K&H kkv bizalmi index történetének legmagasabb eredményét érte el, a cégek csökkenő közterhekre, vállalkozásbarát gazdaságpolitikára és javuló pénzügyi eredményekre számítanak a következő egy évben – közölte a K&H Bank kedden.
Tájékoztatásuk szerint a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások következő egy évre vonatkozó várakozásait 2004 óta jelző K&H kkv bizalmi index elérte történelmi csúcspontját, 7 pontos emelkedés után 17 ponton áll.
A legutóbbi felmérést június 15 és 22. között készítették.
Az index jelentős emelkedése főként annak köszönhető, hogy a vállalkozások az őket érintő közterhekkel kapcsolatban pozitív változásra számítanak, 20-ról 34 százalékra nőtt azoknak a cégeknek az aránya, amelyek alacsonyabb adókkal és járulékokkal terveznek a következő egy év során.
A közterhek kedvező alakulása mellett a kormányzat intézkedéseivel kapcsolatban is derűlátók a kkv-k, 69 százalékuk szerint semleges vagy vállalkozásbarát lesz a következő egy évi gazdaságpolitika a cég működésére nézve.
A vállalkozások a pénzügyeikben is kisebb javulásra számítanak, 9 százalékos árbevétel- és 6 százalékos profitnövekedést várnak az előttük álló egy évben, az előző negyedévi 8 és 5 százalékos várt növekedéssel szemben.
A közlemény szerint a bizalom minden árbevétel-kategóriában és ágazatban erősödött, és a kereskedelmi szektort kivéve mindenhol történelmi maximumokat ért el.
Szokásos módon a középvállalkozások hangulata a legjobb, 36 pontos. A kisvállalkozások bizalma jelenleg 22 ponton áll, és a mikrovállalkozások is kezdenek felzárkózni, 9 pontos az indexük.
Az ágazatok közül jelenleg az agrárium a legbizakodóbb (38 pont), a szolgáltató és ipari szektor hangulata szinte azonos (21 és 20 pont), míg a kereskedelmi szektor ennél jóval szerényebb várakozásokkal néz a jövőbe (4 pont).
A K&H és a GfK 2004 óta folyamatosan elkészíti a negyedéves K&H kkv bizalmi index összeállítást 400 magyarországi székhelyű, 2 milliárd forint éves árbevétel alatti társaság üzleti döntéshozóinak megkérdezésével. A kutatásban a vállalkozások gazdasági helyzetét leginkább befolyásoló tíz gazdasági tényezőt és annak várt változásait vizsgálják. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Ezt várjuk a mesterséges intelligenciától: hatékonyabbak leszünk és többet szórakozunk
Az Ipsos 2024-es AI Monitor jelentése átfogó képet nyújt arról,…
Tovább olvasom >K&H: ajándékot, de mit és melyik boltból?
A karácsonyi ajándékozás során a fiatalok körében a ruhák vannak…
Tovább olvasom >Kétéves összevetésben 180 százalékkal nőtt az okostelefonos fizetésekhez köthető forgalom
Tíz hónap alatt 469 milliárd forintnál többet költöttek a K&H-sok…
Tovább olvasom >További cikkeink
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én délig
A nagy élelmiszerláncok többsége nyitva tartja üzleteit december 24-én, a…
Tovább olvasom >Fogyasztóvédelmi kiválóságok díjazása: elismerték a 2024. év legjobbjait
Az idei év kiemelkedő fogyasztóvédelmi referensei és különdíjazottjai vehették át…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 0,2 százalékkal mérséklődött októberben
Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal…
Tovább olvasom >