Több millióan kaphatnak ingyenes online védelmet áprilistól
A koronavírus járvány okozta rendkívüli gazdasági és társadalmi helyzetben három hónapig ingyen digitális védelmet nyújt a Panda Security minden meglévő és új vállalati ügyfelének, valamint tanároknak és diákoknak világszerte. A távmunkára és az online oktatásra való hirtelen átállás komoly biztonsági kockázatot jelent megfelelő technológiai háttér nélkül. Ezért a cég több mint 30 millió meglévő felhasználója és az új belépők számára biztosít díjmentesen kibervédelmi szolgáltatásokat az online támadásokkal szemben. A kezdeményezéssel a társaság célja, hogy a vállalkozások és az oktatási intézmények biztonsággal munkatársaikra és alaptevékenységükre koncentrálhassanak.
Rengeteg a cégeket és a felhasználókat érő rosszindulatú kibertámadás Magyarországon – mutat rá a Panda Security közelmúltban készített hazai felmérése. A megkérdezettek mintegy kétharmadát érte olyan támadás, ami kimutatható károkat okozott. A kutatásban résztvevő 260 kis- és nagyvállalati informatikai szakember több mint fele szerint ráadásul a rendszerek a felhasználók felől a legsebezhetőbbek.
A jelenlegi járvány sosem tapasztalt helyzet elé állítja üzletfolytonosság és ügymenet biztosítása szempontjából mind a cégeket, mind az oktatási intézményeket. A helyzetre reagálva a Panda Security március 30-tól világszerte, így Magyarországon is lehetővé teszi meglévő vállalati ügyfeleinek a licenc három hónapos kibővítését 50 felhasználóig, az új céges ügyfeleknek pedig az otthoni munkavégzésbe bevont eszközök védelmére és felügyeletére nyújt ugyanilyen időtartamra díjtalan szolgáltatást.
A nemzetközi IT-biztonsági vállalat ugyancsak három hónapig ingyenesen elérhetővé teszi otthoni felhasználásra szánt kibervédelmi szolgáltatását a közoktatásban tanulók, valamint tanáraik számára hazánkban is. A kifejezetten otthoni használatra szánt szoftver teljeskörű védelmet nyújt többek közt az internetes csalások, a személyazonosság-lopás, adathalász és egyéb internetes bűncselekmények ellen. Az oktatásban résztvevők így teljes biztonságban böngészhetnek, illetve oszthatnak meg és raktározhatnak adatokat eszközeiken.
Európa szerte, így Magyarországon is a világhálóra kényszerült átköltözni az oktatás és a munkavégzés, ami teljesen új kihívás elé állítja a tanulókat, tanáraikat és a vállalkozások is. Ebben a pillanatok alatt megvalósított átállásban a hackerek még inkább lesben állnak az adatainkért. Ezért is szeretnénk segíteni ebben a rendkívüli helyzetben, hogy mind a cégek, mind az oktatási intézmények feladataik elvégzésére tudjanak fókuszálni ebben a kritikus időszakban – mondta Gölcz Dénes, a Panda Security hazai ügyvezető igazgatója.
A kezdeményezés keretében a meglévő és új vállalati ügyfeleinek a társaság 2020. március 30-tól április végéig beérkező igények esetén biztosítja a maximum 3 hónap ingyenes időszakot. A szolgáltatásokról további részletek az alábbi linken ismerhetők meg: hthttps://bit.ly/342Tnnm
Az otthoni tanulásra, oktatásra használt eszközök három hónapos díjtalan védelmére a szoftver 2020. április 30-ig letölthető a következő linken: https://bit.ly/33UevvQ
Kapcsolódó cikkeink
Kibervédelem: szankcionálhatják a figyelmetlen hazai cégeket
Október 18-án élesedett a NIS2, vagyis a felülvizsgált uniós kibervédelmi…
Tovább olvasom >A GDPR semmi volt ehhez képest: közeleg a NIS2 keretrendszer kialakításának határideje
Az Európai Unió az egyre gyakoribbá váló kiberfenyegetések miatt még…
Tovább olvasom >Kibervédelem: napokon belül szankcionálhatják a figyelmetlen hazai cégeket
Pár nap és élesedik a NIS2, vagyis a felülvizsgált uniós…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyár
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű…
Tovább olvasom >Már csak két hét: idén is több ezer Mikulás fut Budapest belvárosában
Elkezdődött a Mikulásfutások szezonja, a világ nagyvárosai, például Tokió, Liverpool,…
Tovább olvasom >K&H innovációs index: mélyponton a magyar vállalati innováció
A K&H innovációs index 2024 második félévi eredményei a hazai…
Tovább olvasom >