Több ezer milliárd forintból fejlődhet a hazai élelmiszeripar
A lakosság elkötelezett a hagyományos termékek mellett, ezért az alternatív fehérjeforrásokat, például a műhúsokat vagy az étkezési rovarokat komoly vizsgálatnak veti alá a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal – írja az origo a Magyar Nemzet cikke alapján.

kép: pixabay.com
Komoly, soha nem látott fejlesztések várnak a hazai élelmiszeriparra az évtized végéig, a korábbi európai uniós költségvetési ciklusokhoz képest jóval nagyobb összegből újulhat meg az ágazat – mondta az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Erdős Norbert óriási lehetőségnek nevezte, hogy a 2021 ÉS 2027 KÖZÖTTI UNIÓS KÖLTSÉGVETÉSI IDŐSZAKBAN A VIDÉK TÖBB MINT 4500 MILLIÁRD FORINTOS FORRÁSBÓL ÉS AZ ELÉRHETŐ LEGNAGYOBB, NYOLCVANSZÁZALÉKOS ÁLLAMI KIEGÉSZÍTÉS MELLETT FEJLŐDHET.
A vidékfejlesztési programban a korábbi uniós ciklushoz képest háromszor akkora fejlesztési keretre pályázhatnak az élelmiszeripar szereplői – mutatott rá.
Közölte, hogy VÁRHATÓAN MÁR AZ IDEI ELSŐ FÉL ÉVBEN MEGJELENIK EGY KIÍRÁS A MEZŐGAZDASÁGI TERMELŐK ÉS AZ ÉLELMISZERIPARI ÁGAZAT MIKRO- ÉS KISVÁLLALKOZÁSAINAK, JELLEMZŐEN ESZKÖZBESZERZÉS TÁMOGATÁSÁRA.
Terveik szerint a második fél évtől újabb pályázat indul a nagyobb összegű, immár tőkeerősebb szereplők számára – tette hozzá Erdős Norbert.
Elmondta azt is, hogy az előző ciklus kifizetései még nem zárultak le, így a beruházások megvalósulása, majd az eredmények mérése még nem lehetséges.
CÉL, HOGY A HÉTÉVES PÉNZÜGYI KERETBŐL A TELJES ÁGAZAT RÉSZESÜLHESSEN, MÉRET SZERINTI MEGKÖTÉS ÉS A TEVÉKENYSÉG JELLEGÉNEK MEGHATÁROZÁSA NÉLKÜL.
A 2027-ig tartó ciklus végére újra meghatározó szereplőként térhet vissza a magyar élelmiszeripar a nemzetközi versenybe. A hazai szereplőknek most minden adottságuk és lehetőségük meglesz arra, hogy hét év múlva beérjék, megközelítsék a legfejlettebb európai versenytársakat”
– mondta Erdős Norbert.
Annak érdekében, hogy az élelmiszeripari támogatásokra a pályázatok az ágazat igényeknek megfelelően legyenek kiírva, online egyeztetéssorozatot indítottak az élelmiszer-előállítás érdekképviseleteivel és a szektor más szereplőivel – közölte az államtitkár. (origo)
Kapcsolódó cikkeink
Hatalmas károk a mezőgazdaságban, gyorsítani kell a biológiai alapok innovációját
A modern magyar mezőgazdaság a legnehezebb öt évén van túl,…
Tovább olvasom >Érkezik a segítség a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt károsult gazdálkodókhoz
Megjelent a kormányzati segítségnyújtást lehetővé tevő rendelet, amely alapján a…
Tovább olvasom >Az unióban is drágul a tojás
Az Európai Bizottság adatai alapján az unió (EU27) tojás- és…
Tovább olvasom >További cikkeink
A szolgáltatások drágulása hajtja az inflációt – nem az élelmiszerek
Bár a közbeszédben és a kormányzati intézkedések fókuszában továbbra is…
Tovább olvasom >MLBKT: márciusban további fellendülést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 51,2 – közölte…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: szükség van az árrésstopra
A keddi adatok is bizonyítják, hogy szükség van az árrésstopra…
Tovább olvasom >