Tejhiány alakulhat ki Texasban
A napok óta tartó hóviharok miatt Texasban eddig már mintegy tizenötezer marha pusztult el.
A Breitbart News hírportál jelentése szerint – amely a texasi tejtermelők szövetségének adataira hivatkozik – eddig már mintegy tizenötezer tejtermelő marha pusztult el a Góliátnak elnevezett hóviharban. A hóvihar Texas egész tejiparát sújtja, s Darren Turley, a texasi tejtermelők szövetségének vezetője szerint a farmereket nem „csupán” komoly anyagi veszteségek érték, hanem állataik elvesztése erős érzelmi hatással is van rájuk.
Tudnivaló, hogy a marhacsordák az általában jóval melegebb klímájú Texasban kint, a prérin legelnek, s jó részüket a gazdák nem tudták időben biztonságos helyre beterelni. Ráadásul a kint maradt állatokat, éppen a hóviharok miatt, nem sikerül megközelíteni, s ha a tehenet napokig nem fejik, akkor elapad a teje. Így a tejtermelő gazdáknak kettős veszteséggel kell majd megküzdeniük. A tejtermelők szövetsége most Greg Abbott kormányzóval azt dolgozza ki, hogy milyen financiális és logisztikai gyorssegélyre lesz szükség. A károsult farmerek egyébként jogosultak azonnali segélyre a szövetségi agrárminisztérium kármentési alapjából is.
Darren Turley arra is felhívta a figyelmet, hogy Texas tejellátásában a következő hónapokban gondok adódhatnak: egész egyszerűen nem lesz elegendő tej és tejtermék. (Járai Judit, MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Tovább ronthat a száj- és körömfájás-járvány a bolti árakon?
Ötven év után ismét megjelent Magyarországon a száj- és körömfájás,…
Tovább olvasom >Új támogatások segítik a dinamikusan fejlődő magyar húsmarhatartást
Az állattenyésztő ágazatok közül az elmúlt 25 évben a legnagyobb…
Tovább olvasom >Elképesztő drágulás a tejtermékek piacán – egyre többen fordulhatnak az import felé
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint a tejtermékek az élelmiszer-infláció…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >Árrésstop kontra áfacsökkentés: megoldás az inflációra vagy politikai viták terepe?
A kormány március közepétől életbe léptette az árrésstopot, amely szerint…
Tovább olvasom >