Tavaly több mint 8 milliárd forint bírságot szabott ki a GVH
Tavaly mintegy 8,3 milliárd forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), a versenykorlátozó magatartás miatt kirótt bírságok összege megközelítette a 3,4 milliárd forintot, míg a fogyasztóvédelmi ügyek bírsága csaknem 4,9 milliárd forint volt – közölte a versenyhivatal csütörtökön az MTI-vel.
A GVH közleményéből kiderül, a versenyhivatal tavaly a fogyasztóvédelmi jogsértéseket a korábbi évekhez képest szigorúbban bünteti, így a bírságok nagysága utolérte a kartellügyekben kiszabottakét.
Egy évvel korábban, 2018-ban a fogyasztóvédelmi ügyek büntetése 462 millió forintot tett ki, míg a versenykorlátozó magatartások miatt kiszabott bírság összege meghaladta az 5 milliárd forintot.
A GVH a közleményében kiemeli, hogy tavaly év végén több kartellvizsgálatot is eredményesen zárt, összesen három milliárd forintnyi bírság kiszabásával. A GVH-val együttműködő vállalkozásokra minden ügyben – együttműködésüknek köszönhetően – jelentősen csökkentett összegű (összesen csaknem másfél milliárd forinttal alacsonyabb) bírságot szabott ki a hatóság. Ezzel a hivatal ismét azon törekvését hangsúlyozza, hogy a piacok megtisztulását kívánja segíteni az engedékenységi politika és az egyezségi eljárás eszközeivel.
Az engedékenységi politika a saját jogsértésüket feltáró vállalkozásoknak, míg az egyezségi eljárás a jogsértést elismerő, jogorvoslati jogukról lemondó cégeknek jelent bírságkönnyítést – ismerteti a versenyhivatal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Nébih: leveskockát hívtak vissza a forgalomból nem jelölt szójaallergén miatt
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit…
Tovább olvasom >Az egészségre veszélyes potencianövelőket talált a fogyasztóvédelem a piacon
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) az elmúlt hónap…
Tovább olvasom >További cikkeink
A mai nappal feléljük a Föld erőforrásait, és ebben már vaskosan benne van valami, amire nem is gondolunk
Július 24-én van idén a globális Ovreshoot Day, vagyis a…
Tovább olvasom >Végre nálunk is kapható lesz az Amerikában már népszerű Grimace Shake
Július 24-én Magyarországon is bemutatkozik a McDonald’s egyik legkülönlegesebb shake-je,…
Tovább olvasom >A Balatont népszerűsíti Vadnai Jonatán olimpikon vitorlázó
A Balaton négyévszakos sport- és élményközpontú népszerűsítésében vállal szerepet Vadnai…
Tovább olvasom >