Szerbiában továbbra is zárva maradnak a vendéglátóhelyek
A vendéglátóhelyek és a bevásárlóközpontok továbbra is zárva maradnak Szerbiában, hétfőtől a többi üzlet ismét kinyithatott.
A koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb tanácsára a kormány a múlt héten az élelmiszerüzleteken, gyógyszertárakon és benzinkutakon kívül minden üzletet bezárt, és felvetette annak a lehetőségét, hogy az intézkedés ezen a héten is érvényben marad. A vasárnap esti tájékoztatás szerint viszont a vendéglátóhelyek és a bevásárlóközpontok kivételével ismét kinyithattak a létesítmények.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 4232-vel 551 010-re, Koszovóban 793-mal 82 145-re, Észak-Macedóniában 642-vel 119 066-ra, Montenegróban 430-cal 87 212-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1055-tel 153 609-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 34-gyel 4924-re, Koszovóban nyolccal 1764-re, Észak-Macedóniában 25-tel 3471-re, Montenegróban öttel 1200-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 48-cal 6057-re nőtt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
KSH: a turisztikai szálláshelyeken a vendégek száma (1,4 millió) 17, a vendégéjszakáké (3,4 millió) 16 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit áprilisban
2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4…
Tovább olvasom >MBH gyorselemzés: Újabb hónapban remekelt a turisztikai ágazat
Március után, áprilisban ismét pörgött a turizmus: a vendégek száma…
Tovább olvasom >K&H: kopogtat a vakáció, irány a nagyvilág!
A nyári külföldi utazások sok középiskolás számára az első igazi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Utcai gasztrofesztivál, vacsoraestek és fesztiválos ételrendelés a SopronFesten
A SopronFest Gourmet programjainak keretében, egy héten át városszerte a…
Tovább olvasom >Unicum-sör – reklámkampány és nyereményjáték
Generációk bulifétise volt a kultikus Unicum-sör párosítás, amit még a…
Tovább olvasom >Hibrid koktélpohár – A nap videója
Az Elevated Craft egyedi koktélpohara megkönnyíti az italok alapanyagainak mérését…
Tovább olvasom >