Stratégiai megállapodást kötött az agrárkutatási központ és a Szent István Egyetem
Az agrárium minden területét érintő stratégiai megállapodást kötött a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) és a Szent István Egyetem kedden – közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel.
A megállapodás értelmében a két intézmény a jövőben kiemelt figyelmet fordít a többi között a precíziós gazdálkodási, állattenyésztési, halgazdálkodási, műszaki, kertészeti és szőlészeti, élelmiszertudományi és vízgazdálkodási területeken történő hazai tudományos munka erősítésére, illetve a két intézmény közötti együttműködés újjászervezésére.
A NAIK kutatói a jövőben intenzíven részt vesznek a BSc és MSc hallgatók elméleti és gyakorlati képzésében, valamint törekednek a pályázati lehetőségek széles körű kihasználására. Az agrárkutatási központ betekintést enged mindennapos szakmai munkájába, továbbá fogadja és előnyben részesíti az egyetem tantárgyi gyakorlatokra jelentkező hallgatóit.
A tárca közleményében kiemelte: folytatódik a júniusban meghirdetett Gödöllői program, amelynek legfőbb célja, hogy megújítsa a hazai agrárszakképzést, kutatást és felsőoktatást, ezáltal tovább fokozza az elmúlt nyolc évben a kibocsátását 50 százalékkal növelő magyar agrárium versenyképességét.
A tájékoztatás szerint Nagy István agrárminiszter az eseményen elmondta: az Agrárminisztérium stratégiai célja a generációváltás a mezőgazdaságban, ebben a szellemben indították a Gödöllői programot. Ezzel az agrártárca támogatja a korszerű tudás gyakorlatba ültetését, a precíziós gazdálkodás elterjedését, a klímaváltozással kapcsolatos feladatok hatékony ellátását, valamint a kedvezőtlen adottságú területek földhasználatát.
Gyuricza Csaba, a NAIK főigazgatója kifejtette, új korszakot szeretnének nyitni a tudásalapú hazai agrárium megszervezésében. A cél, hogy Magyarország ne csak adottságaiban és lehetőségeiben, hanem teljesítményében is meghatározó és megkerülhetetlen európai szereplő legyen, ehhez a legmagasabb szintű tudományos hátteret kell felsorakoztatni az agrárszakpolitika mögött.
Palkovics László, a Szent István Egyetem rektora hangsúlyozta, hogy az egyetemen folyó kutatás-fejlesztési projektek elősegítik a tudásalapú és versenyképes agrárium kiépítését. A sikeres együttműködés lehetőséget kínál a felsőoktatás és a tudomány területén még több közös kutatási projekt megvalósítására – mondta a rektor a közlemény szerint. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az élelmiszeripari szakképzésben is kulcsfontosságú az innováció, állítja az Agrárminisztérium
A mezőgazdaság, az élelmiszeripar ma már elképzelhetetlen az innováció, a…
Tovább olvasom >Indul a „Micsoda malacunk van!” sertéshús-népszerűsítő kampány – videóval
A magyar termékek vásárlása a nemzetgazdaságot támogatja, munkahelyek megtartását segíti,…
Tovább olvasom >Újabb beruházás támogatja az erdei turizmust
Erdeink rekreációs szerepe az utóbbi időben felértékelődött, mutatja ezt az…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >