Sikeresen szerepeltek a magyar cégek az Agromalim Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon
A magyar cégek sikerrel szerepeltek az Agromalim Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon, amelyet Aradon rendeztek meg a múlt hét végén – tájékoztatta a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) kedden az MTI-t.
Nyugat-Románia legjelentősebb mezőgazdasági szakkiállítását – amelyet az idén immár 20. alkalommal rendeztek meg – szeptember 8-11. között – több mint 10.000 látogató tekintette meg.
A Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) támogatásával megvalósult, és a kárpát-medencei gazdasági együttműködés stratégiájába szervesen illeszkedő kiállításon a 175 kiállítóból 25 volt magyar cég. A magyar vállalkozások 635 négyzetméteren mutatkoztak be.
A magyar cégek standjait mintegy 3.000 látogató kereste fel. A cégek összesen 725 érdemi tárgyalást folytattak, és 110.000 euró értékben ajánlatkérésre is sor került. Nyolc cég már a helyszínen üzletet kötött, összesen 192.000 euró értékben. A résztvevők egy éven belül 1.000.000 eurós üzletkötésre számítanak a kiállításon való szereplésük nyomán – olvasható az összegzésben.
(MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Könnyek a vízben segélykoncert szeptemberben, a jótékonysági akció folytatódik
A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a…
Tovább olvasom >Közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat
A rövid ellátási lánc megerősítésével közelebb kell hozni egymáshoz a…
Tovább olvasom >III. Employer Branding Konferencia: A jövő már jelen?
2025. június 3-án a Pasaréti Közösségi Ház adott otthont a…
Tovább olvasom >