Rotower konténer farmot adtak át Debrecenben
Hidroponikus (talaj nélküli) növénytermesztésre alkalmas Rotower konténer farmot adtak át szerdán Debrecenben, a Green Drops Farm Kft. telephelyén.
A konténerben négy, egyenként 15 szintes tornyot helyeztek el, amelyeken több száz növényt – leveles zöldségeket, fűszernövényeket, de akár kisebb koktélparadicsomokat, illetve szamócát – termelhetnek talaj nélkül, egész évben – mutatta be a technológiát a cég ügyvezetője a helyszínen. Rácz Gréta kiemelte: agrártechnológiai start up vállalkozásukban olyan növénytermesztő tornyokat alkottak, amelyek használata közben a termesztéshez nincs szükség talajra, a tornyon belül tápoldattal dúsított víz kering, az táplálja a növényeket. Vertikálisan kialakított, helytakarékos, akár több méter magas tornyokat tudnak összeépíteni, amelynek oldalán (palástján) fejlődnek a növények – magyarázta hozzátéve, hogy ez egy beltéri termelési technológia, vagyis pontosan tudják szabályozni a levegő és a víz hőmérsékletét, a páratartalmat, a szén-dioxid-mennyiséget, amit saját fejlesztésű szenzoros adatgyűjtő egészít ki.
A vállalkozást 2019-ben indították, eddig több mint száz tornyot, és számos kisebb méretű növénytermesztő berendezést értékesítettek
A jelenleg négy dolgozóval működő cég tavalyi árbevétele 97 millió forint volt, amit az idén szeretnének megduplázni – mondta el Rácz Gréta az MTI-nek. Papp Viktor, a debreceni önkormányzat Fidesz-KDNP frakciójának vezetője a helyszínen emlékeztetett arra, hogy a Green Drops Farm Kft. 2021-ben elnyerte a fenntartható város díjat, miután tevékenységével hozzájárul Debrecen zöld jövőéhez. Hozzátette: több debreceni oktatási intézményben, óvodában és könyvtárban is megtalálhatóak a Rotower tornyok, amelyekkel nem csapán egészséges zöldségek termeszthetők, hanem hozzájárulnak az óvodások, kisiskolások ismereteinek bővítéséhez is ezen a területen.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >DRS-rendszer Magyarországon: tanácsok a sikeres visszaváltáshoz
2024. január 1-jén indult el Magyarországon a DRS (Deposit Return…
Tovább olvasom >Start-uppal együttműködve kínál fenntarthatóbb kávét a német Kaufland
A Cotierra nevű startuppal együttműködésben törekszik a Kaufland arra, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >