Romániában terjeszkedik a Bonafarm Csoport
A Bonafarm Csoport megállapodást írt alá a holland multinacionális tejipari cég, a Royal FrieslandCampina romániai leányvállalatának, a Friesland Romania S.A.-nak a megvásárlásáról – tájékoztatta az MTI-t a társaság csütörtökön.
A tranzakció a versenyjogi és hatósági jóváhagyások után várhatóan év végén zárulhat. Az ügylet várható értékéről nem adtak tájékoztatást. A Friesland Romania S.A. a román tejtermékpiac egyik legismertebb és legnagyobb hagyományokkal rendelkező szereplője, a Napolact márka több szegmensben is piacvezető. A bukaresti székhelyű vállalat két modern gyártóüzemet működtet Kolozsváron és Marosvásárhelyen, több mint 400 alkalmazottal – írták. A közleményben hangsúlyozták, hogy az akvizíció fontos lépés a Bonafarm Csoport regionális növekedési stratégiájának megvalósításában és új lehetőségeket nyit a vállalatcsoport számára a közép- és kelet-európai tejpiacon. A szükséges hatósági engedélyek megszerzése esetén a Bonafarm a gyártókapacitások fejlesztését, a partneri kapcsolatok fenntartását és a román tejipar fejlődéséhez való hozzájárulást tervezi – vázolta fel a vállalat terveit Csányi Attila, a Bonafarm Csoport vezérigazgatója a közleményben.
Az MTI megkeresésére a társaság közölte, a tranzakció értéke üzleti titok miatt nem nyilvános
A Bonafarm Csoport öt mezőgazdasági (Bóly Zrt., Dalmand Zrt., Fiorács Kft., Agroprodukt Zrt., Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft.) és öt élelmiszeripari (Pick Szeged Zrt., Sole-Mizo Zrt., Hungerit Zrt., MCS Vágóhíd Zrt., Csányi Pincészet Zrt.) vállalatból áll, főbb élelmiszeripari márkái a PICK, Herz, Valdor, Mizo és Teleki. A 8000 alkalmazottat foglalkoztató cégcsoport termékeit a világ mintegy 40 országába exportálja. A nem konszolidált nettó árbevétel 2023-ban meghaladta az 570 milliárd forintot, 2024-ben az 580 milliárd forintot.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Krízisek és beruházási hullám között indul 2026 az agráriumban – banki fókuszban a tej- és sertéspiac, valamint a KAP-beruházások
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Prémium minőségű tej termelésére képes szarvasmarhák tenyésztésére fejlesztett technológiát a Bóly Zrt.
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Felvásárolja a Bell Food Group a Hermann Weint és átalakítja termelési struktúráját
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Noszek Péter lett a Menedzserszövetség elnöke
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Zsugorfláció: decemberben és januárban több termék is kisebb lett – pékáru, édesség, borotvabetét, mosogatószer is érintett
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Rutin lett az online bevásárlás, rekordokat döntött a Kifli.hu 2025-ben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

