Újra nő a nyerstejár
2017 januárjában a mezőgazdasági termelői árak 2,6%-kal csökkentek az előző év azonos időszakához viszonyítva, ami a növényi termékek árának 8,9%-os csökkenéséből, illetve az élő állatok és állati termékek árának 9,6%-os növekedéséből tevődik össze, olvasható a KSH gyorsjelentésében. A tej felvásárlási ára a 2015. januártól 2016. júliusig tartó időszak csökkenése után növekszik, és elérte a 2015. januári szintet: 2017 januárjában 94 forint/liter volt.
2017 januárjában 2016 januárjához képest a gabonafélék ára 13%-kal, a gyümölcsök ára 3,9, a zöldségféléké 3,6, a burgonyáé 8,8%-kal csökkent. Ugyanakkor az élő állatok termelőiár-szintje 8,4, az állati termékeké 12%-kal emelkedett.
Míg a vágóbaromfi ára 2,1%-kal csökkent egy év alatt, addig a vágósertésé 27%-kal nőtt. Utóbbi felvásárlási ára 2016. szeptemberig emelkedett, azóta 377 és 415 forint/kilogramm között ingadozik.
Kapcsolódó cikkeink
A foglalkoztatottsági adatok alapján Magyarország Európa élmezőnyéhez tartozik
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 februárjában közel 4,7…
Tovább olvasom >Nagy István: el kell nyernünk a fogyasztók bizalmát
Az agrárágazatot érintő fejlesztések mellett el kell nyernünk a fogyasztók…
Tovább olvasom >Elindult a Yettel és a Wolt közös kényelmi szolgáltatása
Új csatornán teszi elérhetővé termékeit és szolgáltatásait a Yettel. A…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az Európai Bizottság az uniós borágazat versenyképességének erősítésére tett javaslatot
Az Európai Bizottság intézkedéseket javasol az európai borágazat versenyképességének, ellenálló…
Tovább olvasom >NGM: kormány megőrzi a nyugdíjak vásárlóerejét, novemberben átlagosan 39 600 forint kiegészítő emelést kapnak a nyugdíjasok
A kormány elkötelezett amellett, hogy a nyugdíjasok számára stabil és…
Tovább olvasom >A foglalkoztatottsági adatok alapján Magyarország Európa élmezőnyéhez tartozik
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 februárjában közel 4,7…
Tovább olvasom >