A Raben kelet felé terjeszkedik
A keleti piac növekvő keresletére reagálva a Raben Group úgy döntött, hogy 2017 júliusában megalapítja a Raben East sp. z o.o. vállalatot. Az új cég nemzetközi közúti szállítmányozási szolgáltatásokat kínál – beleértve a rendszeres gyűjtőszállítmányozási kapcsolatokat is – olyan országoknak is, mint Oroszország, Törökország, Kazahsztán. A cég önálló egységként fog működni a vállalatcsoport Európában elérhető megoldásait felhasználva alapul.
A logisztika iparág változó trendjeit megfigyelve, könnyen észrevehető a növekvő érdeklődés a keleti régió iránt. A nyugati térségben elhelyezkedő ügyfelek igénye folyamatosan növekszik, amelynek köszönhető a keleti piac felé történő nyitottság. Figyelembe kell venni azonban a Lengyelország keleti határán és az Európa többi részén történő szállítmányozás és logisztikai megoldások közötti jelentős különbséget. A keleti kereskedelem sajátossága, hogy nagyobb rugalmasságot valamint átfogóbb vámügyi és piaci tudást követel.
Bartłomiej Łapiński, a Raben East ügyvezető igazgatója elmondta:
– Több évtizeddel ezelőtt az Európai Unió új tagállamai is hasonló problémával küzdöttek, mint a mai keleti országok. Az idő múlásával ez a szakmai tudás elhalványult, mert az Európai Uniónak már nincs szüksége komplikált vámügyi eljárásokra/formalitásokra. Ezért döntöttünk úgy, hogy a vállalatcsoport egy teljes egységét ennek az üzleti területnek a kiszolgálására specializáljuk, miközben bővítjük tudásunkat. Emellett kiegészítjük a Raben Group portfólióját közúti szállítmányozás tekintetében.
A Raben East székhelye Robakowoban, míg főbb telephelyei Grodziskban és Gliwiceben találhatóak; kiegészítve a vállalatcsoport nemzetközi szállítmányozási szolgáltatásait rendszeres gyűjtőszállítmányozási irányokat nyújtva a keleti országokba. Emellett olyan vámügynökségek szolgáltatásait is kínálja a cég, akik tapasztaltak a keleti piacok szállítmányozása területén. A szállítmányok disztribúciója és konszolidációja a vállalatcsoport gyűjtőhálózatát használja fel egész Európában. A cég olyan országoknak fog szolgáltatást nyújtani, mint: Örményország, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Grúzia, Irak, Kazahsztán, Kirgizisztán, Moldova, Mongólia, Oroszország, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Törökország, Ukrajna vagy Üzbegisztán. Bartłomiej Łapiński hozzátette:
– A cégcsoport keleti piacokkal való rendszeres kapcsolatának köszönhetően, a Raben East két ügyfélcsoport igényeinek kiszolgálására jött létre. Az egyik ilyen csoport azokat az ügyfeleket tartalmazza, akik rendszerezni kívánják a keletre történő szállításait. A másik pedig a piac azon új versenyzőit jelenti, akik most kezdenek vállalkozni ezen a területen. Hiszem, hogy egy dedikált, szakértőkből álló csapat segíteni fogja ügyfeleink sikerességét keleten is.
Az ügyfél elvárásainak megfelelve, a Raben East kapcsolatokat épített ki partnercégekkel a keleti piacon. Ezek olyan tapaszalt és professzionális piacvezető cégek, melyek széles tudással rendelkeznek azon területen.
Kapcsolódó cikkeink
Világrekordra tör a magyar IKEA: Soroksár lesz a világ legnagyobb fulfillment központja
2026-ra a világ legnagyobb online teljesítési (fulfillment) központjává alakul át…
Tovább olvasom >A Shopper Park Plus Nyrt. Szlovákiában felvásárolt egy kiskereskedelmi park portfóliót
A Shopper Park Plus Nyrt. (SPP) felvásárolt Szlovákiában egy Tesco-központú…
Tovább olvasom >Az évtized legnagyobb üzletét kötötte meg az ERSTE Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alap a HelloParks két raktárcsarnokának megvásárlásával
A hazai ipari ingatlanpiac valaha volt legnagyobb egyedi ügylete keretében,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Indul a gazdaságos kiszállítás a foodorán!
A foodora, hazánk vezető gyorskereskedelmi szolgáltatója tovább bővíti kiszállítási opcióit,…
Tovább olvasom >Vadonatúj audio termékkollekciót mutat be a MediaMarkt és Robbie William
A kollekció júliusban debütál, nem sokkal Robbie Williams világturnéjának európai…
Tovább olvasom >A tavasz az allergia időszaka is
A tavaszi napsütés sokak számára nem csak örömöt, hanem kellemetlenséget…
Tovább olvasom >