A portugálok megadóztatják a cukrot
Mintegy 80 millió euró bevételre számít a kormány a cukros üdítőitalok adójából Portugáliában, mely február elsejével lépett életbe az országban. Az új adó a 0,5–1,2%-os alkoholtartalmú italokat érinti, illetve minden nem alkoholos italra is kivetik – beleértve az ízesített ásványvizeket is – melyek cukorral vagy más édesítőszerrel készülnek. Az adóbevételek egyenesen a nemzeti egészségügybe fognak folyni.
A cukros termékek áfája a törvény szerint 80 gramm cukortartalomig 8,22 euró, felette 16,46 euró hektoliterenként. Átlagosan az üdítők 0,15 euróval fognak többe kerülni, ám ha a cukortartalom meghaladja a 80 grammot, a drágulás mértéke akár 0,30 euró is lehet.
Kapcsolódó cikkeink
Saját online bevásárló platformot indított a Pingo Doce
A portugál Pingo Doce szupermarketlánc elindította saját online élelmiszer-kereskedelmi platformját…
Tovább olvasom >Így fékezné meg ez EU a Temut
Az Európai Bizottság új javaslata szerint 2025-től 2 eurós kezelési…
Tovább olvasom >Megnyitotta első üzletét a Nestlé Portugáliában
A Nestlé Portugal megnyitotta első kiskereskedelmi üzletét az országban, a…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >