Ötvenmilliárdot érő turisztikai óriás jön létre
A legnagyobb magyar turisztikai társaság jön létre az SCD Group Zrt. idegenforgalmi portfoliója és a Hunguest Hotels Zrt. (HH) egyesítésével – jelentette be Jászai Gellért, az SCD Group elnöke és többségi tulajdonosa.
A bejelentett tranzakció értelmében a Jászai Gellért által alapított Magyar Turisztikai Holding Zrt. (MTH) a Hunguest Hotels Zrt. egyharmadát vásárolja meg, melyért a társaság saját részvényeivel fizetett a részesedés megszerzéséért a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Arago Befektetési Holdingnak. A tranzakció eredményeként az MTH Zrt.-ben az Arago 25 százalékos tulajdonosi részesedéssel rendelkezik majd.
Az MTH a második legnagyobb hazai szállodalánc mellett tulajdonosa lesz a legnagyobb balatoni szállásadónak, a Balatontourist Zrt.-nek, a Fly Balaton nemzetközi repülőtérnek, de ez a cég viszi tovább az SCD Group 450 millió euróra becsült Balaton-fejlesztési Programját, illetve balatoni ingatlan portfólióját is, vagyis az SCD turisztikai portfóliója az MTH tulajdonába kerül át. A tulajdonos mintegy 50 milliárdosra becsüli az új vállalat vagyonának értékét. Az összeolvadt vállalatok évente összesen közel 400 ezer vendéget és több mint 1,5 millió vendégéjszakát regisztrálnak, ami a hazai kereskedelmi szálláshelyeken regisztrált vendégéjszakák közel 10 százaléka.
Jászai Gellért mérföldkőnek nevezte a Magyar Turisztikai Holding létrehozását, mely szerinte régiós és európai szinten is egyedülálló vállalkozás, hiszen olyan szolgáltatásokat integrál egy szervezetbe, melyek teljesen lefedik a turisztikai szektor vertikumát.
Az SCD többségi tulajdonosa hozzátette, hogy a válság kitörése óta a turisztikai iparágban a beruházások teljesen leálltak a finanszírozás hiánya miatt és több piaci szereplő is nagyon nehéz helyzetbe kerül. Jászai Gellért szerint a kedvezőtlen iparági környezet miatt fokozottan fontos, hogy a MTH létrehozásával a turisztikai portfólió egy elegendő üzemméretet ért el.
A Hunguest Hotels jelenleg 18 magyarországi és 3 külföldi (Csíkszereda, Herceg Novi, Heiligenblut) szállodát üzemeltet. Jelenleg 11 három csillagos és 10 négy csillagos hotel tartozik a cég portfóliójába. Belföldön Budapesten, Bükfürdőn, Debrecenben, Egerben, Galyatetőn, Gyulán, Hajdúszoboszlón, Hévízen, Lillafüreden, Szegeden, Tapolcán és Zalakaroson vannak szállodáik.
Jászai Gellért hangsúlyozta, hogy a turizmusnak nagy az élőmunka igénye és a multiplikátor-hatása is: kalkulációik szerint az MTH által létrehozott miden új munkahely kb. 3,8 másik új munkahelyet hozhat létre. Az MTH alapítója szerint az újonnan létrehozott holding két éven belül Magyarország vezető turisztikai vállalatává válhat. Kérdésünkre Jászai Gellért elmondta, hogy céljuk a későbbiekben külső forrás bevonása, így lehetségesnek tart egy esetleges tőzsdei bevezetést is. Hozzátette, hogy számítanak arra, hogy a turizmus nemzetgazdasági jelentősége miatt az állami oldallal is elképzelhetőnek tart együttműködést a későbbiekben – írja a portfolio.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Digitális formában is elérhetővé válik a SZÉP-kártya 2025-től
2025. szeptember 1-jétől jelentős változás lép életbe a SZÉP-kártya felhasználásában:…
Tovább olvasom >A MOL Campus mindkét étterme, a Virtu és a Zazie is Michelin ajánlást kapott
Mindössze egy évvel a megnyitásukat követően a MOL Campus mindkét…
Tovább olvasom >Változások az alkoholreklámozási szabályokban 2024. január 1-től
2024. január 1-jétől jelentős változások lépnek életbe az alkoholreklámozás terén,…
Tovább olvasom >