Október közepétől fizetni kell a szarvasmarhák BSE vizsgálataiért
A Nébih tájékoztatja az érintetteket, hogy 2024. október 14-től az emberi fogyasztás céljából, rendes vágással levágott szarvasmarhák BSE vizsgálatai esetén kötelező lesz a 7.200 Ft + áfa összegű térítési díj fizetése. Magyarországon a BSE vizsgálatok elvégzése a 30 hónaposnál idősebb, Romániából, Bulgáriából vagy 3. országból származó szarvasmarhák esetében kötelező.
A vonatkozó rendelet szerint amennyiben a jogszabályban említett kategóriákba tartozó, és a rendeletben felsorolt tagállamok valamelyikéből származó szarvasmarhafélék esetében egy másik tagállamban végeznek BSE-vizsgálatot, akkor a vizsgálat végzésének helye szerinti tagállam által előírt vizsgálati korhatár alkalmazandó.
A fenti jogszabálynak megfelelően Magyarországon az emberi fogyasztás céljából, rendes vágással levágott szarvasmarhák vizsgálata – a 30 hónaposnál idősebb, Romániából, Bulgáriából vagy 3. országból származó szarvasmarhák kivételével – nem kötelező.
A húsvizsgálatot is szabályozó rendelet rendes vágás esetén tehát ‒ a felsorolt kivételeken felül ‒ nem írja elő a BSE mintavételt, kizárólag a fertőzésveszélyt jelentő anyag eltávolítását, valamint annak jelölését. Egyéb vonatkozó rendelet értelmében az állati eredetű élelmiszerek különleges higiéniai szabályait kötelező maradéktalanul betartani, további állategészségügyi szigorítás bevezetésére nem kerül sor. A szarvasmarhák BSE vizsgálatának térítési díja 7.200 Ft + áfa lesz.
Nébih
Kapcsolódó cikkeink
Tejtermékrészlegeket ellenőrzött a Nébih
Kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.…
Tovább olvasom >A haltermelők az idei karácsonyi szezonra sem terveznek áremelést
A haltermelők az idei karácsonyi szezonra sem terveznek áremelést, amennyiben…
Tovább olvasom >Ezrek tüntettek Londonban a farmokra kivetett örökösödési adó ellen
Ezrek tüntettek kedden Londonban a mezőgazdasági vállalkozásokra kivetett örökösödési adó…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >