Ökoturisztikai fejlesztésék terén erősítene a kormány
Egy sikeres fejlesztés új életet lehel a térségbe – jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter pénteken a Veszprém vármegyei Kisapátiban, a Szent György-hegy mintegy 400 millió forintos ökoturisztikai fejlesztésének projektnyitóján.
Navracsics Tibor azt mondta: csak olyan beruházások valósulhatnak meg, amelyek önazonos, tájazonos és közösségazonos fejlesztések. Azaz a helyben élők valóban akarják azokat, közösségi, nem pedig magáncélt szolgálnak, továbbá illeszkednek a tájba, és a vidéket megőrzik az utókornak a maga egészében és szépségében – tette hozzá.
A tárcavezető örömét fejezte ki, hogy a Szent György-hegyi fejlesztés ügyében konszenzus alakult ki a térség települései közt.
Navracsics Tibor arról is beszélt: a Balaton-felvidék híres erős és aktív civil szervezeteiről, élénk kulturális életéről. Reményét fejezte ki, hogy a turizmus számára olyan fenntartható modellt tudnak mutatni, amely követendő példa lehet az ország más térségeinek is.
Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára hangsúlyozta: a természetvédelem feladatellátása mára túlmutat a védett fajok és élőhelyek megőrzésén. Egyre többeket érdekel a természetjárás, a túrázás, az aktív turizmus – mondta.
Az államtitkár jelezte: ma a magyarországi 700 ökoturisztikai létesítmény mintegy felét valamelyik nemzeti park igazgatósága működteti, 1,6 millió regisztrált látogatóval. Ráadásul ezeknek a látogatóknak a harmada a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának területére érkezik – tette hozzá.
Bende Zsolt, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park igazgatója arról beszélt: a Szent György-hegyi fejlesztés felteszi a térséget a turizmus európai térképére.
Toldy Attila projektkoordinátor a beruházást ismertetve hangsúlyozta: a Szent György-hegy bazaltorgonái világviszonylatban is egyedülállók.
Elmondta: a projekt három elemből áll, egyrészt pihenőpontokat alakítanak ki kerékpáros és gyalogos turistáknak, emellett épül egy fémszerkezetű lépcső a bazaltorgonákhoz, továbbá interaktív elemeket is megvalósítanak.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság vezetésével Hegymagas, Kisapáti, Raposka és Tapolca önkormányzataival alakult konzorcium több mint 398 millió forint vissza nem térítendő uniós és állami forrást nyert el a Szent György-hegy ökoturisztikai fejlesztésére.
Kapcsolódó cikkeink
Balatoni hajózás: kedvezményekkel és sűrített járatokkal indul a főszezon
Kiemelkedő forgalmú főszezonra számít a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart), amely…
Tovább olvasom >Romló, de a nemzetgazdasági átlagnál jobb konjunktúra a turizmusban
2025. júniusban a turisztikai cégek 70%-a szolgáltatási árainak növekedéséről számolt…
Tovább olvasom >Eurostat: stabil növekedést mutat az online platformokon foglalt vendégéjszakák száma az EU-ban
Stabil növekedést mutat az uniós tagországok rövid távra kiadott szálláshelyein…
Tovább olvasom >További cikkeink
WHO: 50 százalékos drágulást sürgetnek a dohány, az alkohol és a cukros üdítők esetében
A következő tíz évben legalább 50 százalékkal kellene növelni a…
Tovább olvasom >Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban
Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global…
Tovább olvasom >Így változnak a gyógyszerárak: árkorlátozást vezetett be a kormány
Július 1-jétől életbe lépett a Nemzetgazdasági Minisztérium gyógyszerekre vonatkozó árkorlátozása,…
Tovább olvasom >