Nyitottak a német vásárlók a biometrikus azonosítással történő fizetésre
Egy friss Mastercard-felmérés szerint a német fogyasztók 43%-a nyitott arra, hogy biometrikus azonosítással fizessen a bolti kasszáknál, ami 9%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Jelenleg minden harmadik német (35%) használ biometrikus – leggyakrabban ujjlenyomattal (70%) történő – azonosítást a fizetés során, de az arcfelismerés (44%), a hangazonosítás (10%) és az íriszszkennelés (8%) is népszerű – derül ki a Lebensmittelpraxis által bemutatott felmérésből.
A technológia főként személyzet nélküli, automatizált boltokban jelenhet meg, ahol a vásárlás folyamata szinte észrevétlenül, többek között arcfelismerés alapú elszámolással zajlik. Az ilyen megoldások különösen népszerűek a 18-39 évesek körében, akiknek 57%-a szívesen próbálkozna a biometrikus fizetéssel. Már elindultak az első kísérleti projektek is, ahol az ügyfelek például íriszszkenneléssel azonosítják magukat.
A Mastercard hangsúlyozza, hogy a biometrikus fizetési rendszerek nemcsak kényelmesebbé, de biztonságosabbá is teszik a vásárlást.
A mobilfizetés is lendületet kapott: az elmúlt évben a németek 36%-a használt legalább egyszer okostelefont vagy okosórát fizetésre – különösen a fiatalok, akik körében 64% a rendszeresen ily módon fizetők aránya.
A digitális fizetési megoldások általános elfogadottsága növekszik és az érintésmentes fizetés mára standarddá vált, amelyet a megkérdezettek 69%-a rendszeresen használ, leggyakrabban bankkártyával, de egyre inkább okostelefonnal és okosórával is. A kutatás szerint a vásárlók 40%-a döntött már úgy, hogy egy üzletet vásárlás nélkül elhagy, vagy be sem megy azért, mert ott kizárólag készpénzes fizetési lehetőség volt elérhető.
Kapcsolódó cikkeink
A brit vásárlók szerint nagyobb figyelmet érdemelne az élelmiszerpazarlás témája
A vásárlók 70%-a úgy véli, hogy a kiskereskedőknek fenntarthatósági (ESG)…
Tovább olvasom >Egyre nagyobb a különbség: drámaian romlik a nyugdíjak vásárlóértéke
2025-ben újabb jelentős visszaesést szenvedett el a nyugdíjak vásárlóereje a…
Tovább olvasom >Hódítanak a Tante Enso közösségi alapokon működő okosboltjai a vidéki Németországban
Németországban a Tante Enso a legnagyobb lefedettséggel bíró okosbolt-üzemeltető a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >