Növényi alapú termékcsaládot vezet be a Continente
Reagálva a Portugáliában egészségügyi, környezetvédelmi, vagy éppen etikai okból egyre nagyobb számú vegetariánus fogyasztó igényeire, a Continente portugál szupermarketlánc Powered by Plants néven vezet be új, saját márkás vegetáriánus termékcsaládot. A termékek között megtalálhatók húsmentes, kizárólag növényi – borsó-, gabona- és szója- – fehérjét tartalmazó húspogácsák, csirkefalatok és húsgolyók. A húshoz érzékszervi szempontból nagyon hasonlatos termékek természetes aromát, zöld és szárított fűszereket tartalmaznak, de például ízfokozót nem.
A termékcsaládot a kereskedelmi lánc egy hazai beszállítóval együttműködésben fejlesztette és tesztelte több mint 250 fogyasztón vakkóstolással. A termékek a fagyasztott áruk részlegén megtalálhatók.
Kapcsolódó cikkeink
A vegánok gyakrabban vásárolnak élelmiszert, mint a húsfogyasztók
A vegánok és vegetáriánusok lényegesen gyakrabban járnak élelmiszert vásárolni, mint…
Tovább olvasom >Az AI és a saját márkák révén nőtt az Eroski nyeresége
A spanyol Eroski kiskereskedelmi lánc a 2025-ös pénzügyi év első…
Tovább olvasom >A Coop Italia saját márkás termékeivel erősít a horvát Tommy
Stratégiai együttműködést kötött a horvát Tommy kiskereskedelmi lánc és az…
Tovább olvasom >További cikkeink
Jason Momoával mutatkozott be Magyarországon a Meili Vodka
Az elmúlt két év egyik legtöbb díjat elnyerő vodkája (2…
Tovább olvasom >K&H: egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási viszonyok
Az időjárás ma már nem egy távoli, elméleti kockázat, hanem…
Tovább olvasom >8,5 millió pékáru fogyott egy év alatt: helyi pékségek, kézműves ízek, tudatos választások a Kifli.hu-nál
Az elmúlt 12 hónapban a vásárlók több mint 8,5 millió…
Tovább olvasom >
