Nőtt az Alibaba negyedéves bevétele, a kínai hatóságok szigorú intézkedései ellenére
A kínai hatóságok szigorú intézkedései ellenére nőtt Kína legnagyobb e-kereskedelmi vállalatának, az Alibaba csoportnak az április-júniusi bevétele.
A hangcsoui székhelyű vállalat kedden közzétett jelentése szerint éves összehasonlításban 34 százalékkal 205,740 milliárd jüanra (31,832 milliárd dollár) növelte bevételeit üzleti évének június 30-án végződő első negyedévében.
Az adózás utáni nyereség 42,835 milliárd jüan (6,634 milliárd dollár) volt ugyanebben az időszakban, míg egyszeri tételek nélkül számolva éves bázison 10 százalékkal 43,441 milliárd jüanra (6,728 milliárd dollár) emelkedett.
Az egy amerikai letéti részvényre (ADS) jutó, egyszeri tételek nélkül számított nyeresége 16,60 jüan (2,57 dollár) lett, ami éves összehasonlításban 12 százalékos bővülés.
Daniel Zhang, az Alibaba csoport elnök-vezérigazgatója a közleményben kiemelte: az Alibaba szolgáltatásai éves aktív felhasználóinak száma világszerte elérte az 1,18 milliárdot a júniussal záruló negyedévben, vagyis 45 millióval bővült az előző negyedévhez képest. A felhasználók több mint kétharmada kínai illetőségű volt.
A felhőszolgáltatásokból származó bevétel éves összehasonlításban 29 százalékkal 16,05 milliárd jüanra (2,49 milliárd dollár) nőtt.
Az Alibaba csoport bevételének zöme, 66 százaléka továbbra is a kínai internetes kiskereskedelemből származik. Ezen a területen a verseny folyamatosan élesedik, a kisebb vetélytársak, köztük a JD.com és a Pinduoduo is egyre népszerűbbek. A kínai hatóságok mindazonáltal egyre szigorítják a korábban engedékeny szabályok között fejlődő szektor működését.
Áprilisban az Alibabát rekordösszegű – 18,2 milliárd jüanos (2,8 milliárd dollár) – büntetéssel sújtotta a kínai piacfelügyelet, amiért a vállalat a versenyszabályokat megsértve visszaélt monopolhelyzetével.
Tavaly év végén pedig az Alibaba pénzügyi ágának, az Ant Groupnak a sanghaji tőzsdén tervezett, 37 milliárd dolláros első tőzsdei kibocsátását akadályozták meg a kínai hatóságok az utolsó pillanatban.
Kapcsolódó cikkeink
A FAO európai és közép-ázsiai tagországainak informális konzultációja Magyarországon
Nagy szerep hárul a nemzetközi szervezetekre az Európát és Közép-Ázsiát…
Tovább olvasom >Kína magyar szakemberekkel fejlesztené borászati szektorát
Ökrös Oszkár helyettes államtitkár az Agrárminisztériumban fogadta Feng Fauit kínai…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: Meglepetést okozott az infláció
A vártnál magasabb lett az április infláció. A jövőt nézve…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új fejezet a prémium élelmiszerek piacán: a Chef Market megvásárolta a Culinaris nagy- és kiskereskedelmi üzletágát
Jelentős átalakulás zajlik a prémium élelmiszerek hazai piacán: a Chef…
Tovább olvasom >Visit Hungary: még jelentkezhetnek a települések az ország egyik legnépszerűbb környezetszépítő versenyére
Május 30-ig még nevezhetnek a települések Magyarország egyik legsikeresebb és…
Tovább olvasom >Piacra jutás, marketing, AI applikáció: kézzelfogható segítséget nyújt a SPAR Régiók Kincsei programja a kistermelők számára
Több mint 550-re emelkedett a kistermelőktől, kézműves cégektől, kisebb borászatokból…
Tovább olvasom >