Elégedett a turizmus teljesítményével az NGM
A turizmus teljesítménye tavaly minden várakozást felülmúlóan nőtt az előző évhez képest – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásáért felelős államtitkára kedden sajtótájékoztatón Budapesten.
Glattfelder Béla a Központi Statisztikai Hivatal kedden közzétett legfrissebb adatairól elmondta: rekordévet zárt a turizmus 2014-ben, minden fontosabb mutatója növekedni tudott. Az ágazat a nemzetgazdaság egészénél is képes volt jobban növekedni. Aláhúzta, Magyarországon 7,2 százalékkal több, összesen 9,5 millió vendég 5,4 százalékkal több, 24,2 millió vendégéjszakát töltött el a szálláshelyeken. A belföldi vendégek száma közel 10 százalékkal, a tőlük származó bruttó szállásdíj-bevétel pedig mintegy 15 százalékkal emelkedett; a külföldiektől származó szállásdíj-növekedés is csaknem elérte a 11 százalékot 2014-ben. Kiemelte: Magyarország minden turisztikai régiójában növekedés volt. Az adatok alapján a kedvező tendencia folytatódására számítanak 2015-ben, amihez a SZÉP-kártya program sikere mellett a magyar turizmus versenyképessége is hozzájárul – fűzte hozzá.
Az államtitkár rámutatott, hogy az év utolsó hónapjában is kimagasló növekedést mértek, decemberben a külföldi vendégéjszakák száma mintegy 15 százalékkal, a szállásdíj-bevételek 27,1 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest. A belföldi turisták vendégéjszakái 10,1 százalékkal, a tőlük származó bevételek pedig 18,5 százalékkal haladták meg a 2013-as értéket. Közölte, a vendégéjszakák alapján a legtöbb turista decemberben Izraelből érkezett, a második az Egyesült Királyság, majd az Egyesült Államok következik.
Kitért arra, hogy míg az orosz turisták általában elmaradtak Közép-Európából, addig Magyarország kivétel: az orosz vendégéjszakák száma tavaly 1,4 százalékkal bővült.
Ruszinkó Ádám, az NGM turizmusért felelős helyettes államtitkára újságírói kérdésre válaszolva elmondta: az orosz utazási irodák szövetségének vezetője szerint tavaly 25-30 százalékkal kevesebb orosz turista utazott Európába. Két országba azonban – Magyarországra és Ciprusra – a negatív tendenciák ellenére is többen utaztak, a vendégszám, és a vendégéjszakák száma enyhén, de emelkedett 2013-hoz képest, miközben más országokban 25-30 százalékos visszaesés volt. Elmondta, az orosz piac megőrzése érdekében mindent megtesznek. Kifejtette, az idegenforgalomban az elmúlt másfél évtizedben megvalósult kulturális- vagy egészségturisztikai fejlesztések jól teljesítenek, a turizmus a gazdaság húzóágazatává vált.
Faragó Péter, a Magyar Turizmus (MT) Zrt. vezérigazgatója közölte: február 26-án az Utazás kiállítás első szakmai napján mutatják majd be az új turisztikai marketing tervet, amelyben az újak mellett a hagyományos piacokra is nagy hangsúlyt fektetnek. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Balatoni melók 2025: 600 ezres fizetés, szállás, kaja
A 2025-ös balatoni strandszezon nemcsak a turistáknak ígér kikapcsolódást, hanem…
Tovább olvasom >Visit Hungary: 45%-kal több vendégnek örülhettek a Balatonnál idén pünkösdkor
A június elején berobbant kánikula igazi úti lázat és ezzel…
Tovább olvasom >A horvát gazdasági miniszter szerint a turizmus miatt nőnek az árak Horvátországban
A turisztikai szezon miatt fellépő szezonális hatások okozzák az újabb…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kiemelkedő vidéki vállalkozásokat díjaztak
Két éve alakult meg hazánk első, iparágakon és régiókon átívelő…
Tovább olvasom >Két napig Korea a Margit-szigetre költözik: indul az ingyenes KoreaON 2025 kulturális fesztivál!
A budapesti nyár idén is elhozza a KoreaON kulturális fesztivált,…
Tovább olvasom >Essendire változtatta nevét az AccorInvest
Megújította nevét és vállalati identitását az AccorInvest, immár Essendi néven…
Tovább olvasom >