NGM: a SZÉP-kártya a teljes turisztikai szektor támogatására szolgál
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint a Széchenyi Pihenőkártya (SZÉP-kártya) kereteinek kialakításakor a minél szélesebb körű felhasználhatóságot, a piaci elterjedését és a teljes turisztikai szektor támogatását kell szem előtt tartani.
A szaktárca a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) szerdai állásfoglalására reagálva azt írta: a kártya „zsebeinek” keretösszegét az szja törvény módosítása fogja szabályozni. Jelenleg még zajlik az adótörvény vitája, így a juttatással kapcsolatban még nincs döntés – teszik hozzá.
Az NGM azt írta, az egyes keretek feltöltésének módját, illetve az egyes számlákról vásárolható szolgáltatások körét a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló kormányrendelet módosítása fogja szabályozni, amelynek kidolgozása folyamatban van.
Az MSZÉSZ szerdán azt írta: a SZÉP-kártya kereteit módosító javaslatok miatt 25 százalékkal csökkenhet a kizárólag kereskedelmi szálláshelyi igénybevételre jogosító felső keret, ezért a szövetség más megoldást javasol a kártya bővítésére.
Az NGM elképzelései szerint a kártya mögött 2012-től három, egymástól elkülönülő számla áll majd: az első „zsebből” szálláshely szolgáltatásért, a másodikból meleg étkezésért, a harmadikból pedig egyéb, a turizmussal, egészségmegőrzéssel, szabadidő eltöltéssel kapcsolatos szolgáltatásért lehet majd fizetni. A tervezett multifunkciós SZÉP-kártyával elkölthető összeg 450 ezer forintra emelkedik: a szálláshely szolgáltatásra maximum 225 ezer forint, meleg étkezésre 150 ezer forint, szabadidős, egészségmegőrző célra 75 ezer forint lesz az éves keret. Ezzel párhuzamosan a sokat kifogásolt kötelező szálláshely igénybevétel megszűnik.
A szállodaszövetség emlékeztetett, hogy eddig a kizárólag kereskedelmi szálláshelyi igénybevételre jogosító felső keret 300.000 forint volt.
A szövetség állásfoglalásában azt javasolta, a SZÉP-kártya bővítésének szándéka úgy változzon meg, hogy a jogalkotók elképzelése ne konkrét alszámla keretek megállapításával valósuljon meg, hanem a kártyára feltöltött keretösszeg fele legyen fordítható szálláshely-szolgáltatásra, harmada meleg étkeztetésre és hatoda pedig egészségmegőrzésre. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A magyarországi vallásturizmus az európai élvonalba tartozik
Az Európai Unió országait megnézve kijelenthetjük, hogy a magyarországi vallásturizmus,…
Tovább olvasom >Megújul a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete
Megújul 300 millió forintból a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete,…
Tovább olvasom >Közülük választják ki az idei Év Bortermelőjét
Lezárult Az Év Bortermelője Magyarországon díj 2024-es jelölési szakasza. 850…
Tovább olvasom >