NGM: a 2024-es rekordévet követően 2025-ben is hasít a turizmus, januárban 18 százalékkal több vendég érkezett a hazai szálláshelyekre
A hazai turizmus lendületesen kezdte az évet: 2025 januárjában országszerte több mint 1 millió vendég érkezett a szálláshelyekre, ami 18 százalékos emelkedést jelent az előző év azonos időszakához képest – emelte ki a friss idegenforgalmi adatokhoz fűzött kommentárjában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Hangsúlyozták: a főváros 28 százalékkal több turistát fogadott, emellett valamennyi turisztikai térség növelte vendégforgalmát, miközben a vendégéjszakák száma megközelítette a 2,3 milliót, mintegy 9 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbi eredményt.
Az NGM várakozása szerint a turizmus idén is a gazdaság egyik hajtómotorja lehet. A Központi Statisztikai Hivatal és a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adatai alapján 2025 januárjában a hazai szálláshelyekre 1 millió vendég érkezett, így a vendégforgalom 18 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest.
A családok erősödő bizalmának és növekvő jövedelmének köszönhetően a belföldi vendégek száma meghaladta a 470 ezret, ami 7 százalékos emelkedést jelent az előző év januárjához képest
– jelezték.
Külföldről 541 ezer vendég érkezett, számuk 29 százalékkal múlta felül a 2024. januári adatot.
Januárban közel 2,3 millió vendégéjszakát regisztráltak a hazai szálláshelyek, ez mintegy 9 százalékos bővülést jelent az előző évhez képest. A hazai vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma 1 millióra emelkedett, míg a külföldiekhez köthető vendégéjszakák száma mintegy 16 százalékos növekedéssel csaknem elérte az 1,3 milliót.
Az NGM elemzése méltatta, hogy a vendégforgalom nemcsak Budapesten és országosan, hanem valamennyi turisztikai térségben emelkedett. A legnagyobb mértékű növekedést Gyula és térsége mutatta, ahol a külföldi vendégek száma másfélszeresére nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A legforgalmasabb turisztikai térség, a Balaton is kimagasló eredményeket ért el: a vendégforgalom 13 százalékkal bővült. A Balaton térsége egész évben vonzó és népszerű úti cél, amit a magyar vendégek növekvő érdeklődése és bizalma is igazol.
A forgalom növekedésével együtt a szálláshelyi bevételek is dinamikusan bővültek: a szálláshelyek országszerte közel 61,5 milliárd forint bevételt realizáltak, ami közel 21 százalékkal haladja meg az előző év januári szintet
– hangsúlyozta az NGM.
Vidéken a bevételek 16 százalékkal nőttek, megközelítve a 34 milliárd forintot – fűzték hozzá.
A tárca szerint a 2025-ös év lendületes indulása jelzi, hogy a hazai turizmus a 2024-es rekordévet követően tovább erősödik. A vendégforgalom és a bevételek dinamikus növekedése bizonyítja, hogy Magyarország továbbra is vonzó úticél mind a belföldi, mind a külföldi vendégek számára.
Az NGM rámutatott: a turizmus stratégiai fontosságú ágazatként a magyar gazdaság egyik alappillére, amely mintegy 400 ezer család megélhetését biztosítja, és a tavalyi kimagasló eredményeket figyelembe véve az ország egyik legfőbb gazdasági hajtóerejévé vált. A januári adatok alapján minden esély megvan arra, hogy 2025 a tavalyi év sikereit is túlszárnyalja, tovább erősítve az ágazat gazdasági szerepét és hozzájárulását Magyarország fejlődéséhez – olvasható a tárca közleményében.
Kapcsolódó cikkeink
Szallas.hu: a hétvégén a nemzeti ünnep eseményei mellett Eger, Budapest és Gyula a legkeresettebb úti cél
A március 15-ei nemzeti ünnep eseményei mellett népszerű program lesz…
Tovább olvasom >NGM: az Idősek Tanácsa az áfa-visszatérítéssel érintett termékek körének bővítését kezdeményezte
Az Idősek Tanácsa az áfa-visszatérítéssel érintett termékek körének bővítését kezdeményezte…
Tovább olvasom >NGM: harcolunk az indokolatlan áremelések ellen
A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy a családok pénze többet…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >