Külföldi cégekkel szemben az Európai Fogyasztói Központnál is tehetünk panaszt
A külföldi cégekkel, szolgáltatókkal szemben felmerült fogyasztói panaszok rendezése érdekében az Európai Fogyasztói Központhoz is fordulhatnak a magyar panaszosok – hívja fel a figyelmet a központ az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
A turizmus körében egyebek mellett a légiközlekedéssel, a külföldi szállásfoglalással, a szállás minőségével, az autóbérléssel, a vasúti vagy buszos utazással kapcsolatos panaszok rendezésében, valamint a külföldön vásárolt termékekkel összefüggő garanciális jogok érvényesítésében is segíthet a sérelmet szenvedett magyar fogyasztóknak az Európai Fogyasztói Központ Magyarország (EFK), amely az Európai Fogyasztói Központok Hálózatának hazai tagja.
A közlemény szerint akkor érdemes az EFK ingyenes, személyre szabott, szakmai és jogi segítségét kérni, amennyiben a helyszínen nem tudták rendezni panaszukat, vagy a hazaérkezés után elküldött panaszlevelükre a szolgáltató nem válaszolt, illetve elutasító választ adott.
A központ közreműködésével elkerülhető egy külföldi céggel szembeni esetleges hosszadalmas, határon átnyúló bírósági pereskedés, valamint megállapodás, egyezség jöhet létre a vitában érintett felek között.
A közlemény szerint az EFK ismertsége a magyar fogyasztók körében folyamatosan nő. Az általuk benyújtott, az Európai Unió más tagállamában, Izlandon, illetve Norvégiában székhellyel rendelkező vállalkozásokat érintő fogyasztói panaszok száma 10 százalékkal nőtt az idén január 1-je és szeptember vége között a tavalyi év azonos időszakához képest. Az idén 331, míg tavaly 304 panaszt adtak be ebben az időszakban.
Emellett az EFK-hoz 158 határon átnyúló panasz is érkezett, amelyeket más uniós tagállami, izlandi vagy norvég lakóhelyű fogyasztók nyújtottak be külföldi társközpontjaink útján magyar székhelyű vállalkozásokkal szemben, ez 20 százalékos növekedés 2014-hez képest – közölte az NFH.
A központ szeptember közepéig több mint 16 millió forint értékben érvényesítette sikeresen az uniós fogyasztók határon átnyúló ügyletekkel kapcsolatos vagyoni igényeit, ebből több mint 9 milliót a magyar fogyasztók kaptak meg. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Bank of England-kormányzó: főként az élelmiszerkereskedelem miatt kell újjáépíteni az EU-hoz fűződő kereskedelmi kapcsolatokat
A Bank of England kormányzója szerint Nagy-Britanniának újjá kell építenie…
Tovább olvasom >Az euróövezetben lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése márciusban
Az euróövezetben és az Európai Unióban is lassult a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Halasztás jött, felkészülés maradt: így készülnek a magyar vállalatok az ESG-kötelezettségekre az Omnibus fényében
A fenntarthatósági kötelezettségek teljesítésének elhalasztása lehetőséget teremt a cégek számára…
Tovább olvasom >290 millió forint a hétvégi adománygyűjtésen
244 tonna élelmiszeradományt adtak össze a vásárlók pénteken és szombaton…
Tovább olvasom >A Randstad kihirdette az Employer Brand kutatásának eredményeit és díjazta hazánk legnépszerűbb munkáltatóit
A Randstad Employer Brand Research 2025 szerint csaknem minden harmadik…
Tovább olvasom >