Netrisk: a tavalyinál több biztosítást kötöttek az utazók április közepéig
Az idén megkötött utasbiztosítások száma alapján nőtt a magyarok utazási kedve a múlt évhez képest, a Netrisknél április közepéig 3,9 százalékkal több utasbiztosítást kötöttek, mint az előző év azonos időszakában – közölte a biztosításközvetítő az MTI-vel kedden, saját adatai alapján.
A bővülésben nagy szerepet játszott a húsvéti időszak, amikor csaknem 21 százalékkal nőtt a megkötött utasbiztosítások száma a tavalyi ünnepi időszakhoz képest – jelezték.
Az utasbiztosítások átlagos díja közel 11 ezer forintot tett ki ebben az évben, ami 5 százalékos drágulást jelent. A biztosítások 44 százaléka szólt repülős, 42 százaléka pedig autós utazásra.
A fő célpont a tavalyihoz hasonlóan idén is Ausztria és Olaszország volt az utasbiztosítással külföldre utazók körében, a harmadik helyet Spanyolország vette át a tavalyi bronzérmes Szlovákiától. A húsvéti hétvégén Olaszország, Ausztria és Szlovénia volt a fő célpont, míg tavaly az első kettő után Németország következett.
A Netrisk saját kutatása alapján az elmúlt két évben a külföldre utazók 78 százaléka kötött utasbiztosítást; minden második biztosítást már online kötik.
Kapcsolódó cikkeink
16 százalékkal nőtt a külföldi vendégek száma 2025 első negyedévében
2025 első negyedévében közel 3,2 millió vendég érkezett a magyarországi…
Tovább olvasom >Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a…
Tovább olvasom >VisitBalaton365 desztinációmenedzsment-iroda nyílt Keszthelyen
Szükség van a Balatonnál a térség egészét, gazdaságát is érintő…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az Országos Kereskedelmi Szövetség az árréscsökkentés kivezetését javasolja
Az árréscsökkentés kivezetését javasolja az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ); a…
Tovább olvasom >Május második felében dől el, marad-e az árréscsökkentés
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május…
Tovább olvasom >KSH: az élelmiszeripar értékesítési árai 6,2 százalékkal emelkedtek
2025 márciusában az ipari termelői árak átlagosan 7,3 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >