Nemzetközi borbotrány: több millió palack hamis Pinot Noir került forgalomba
Több mint 18 millió palack hamis, rossz minőségű Pinot Noir került forgalomba Amerikában, ez minden idők legnagyobb nemzetközi borbotránya.
Szerdán délután több francia bortermelőt és kereskedőt ítéltek el, akik olcsó, rossz minőségű szőlőfajtából állították elő a nagynevű, nemes bor kis költségvetésű másolatát. A 135 ezer hektoliter bort eladó 12 vádlott – köztük a Ducasse borkereskedő cég és a Sieur d'Arques csoport képviselői – felfüggesztett börtönbüntetést, illetve tetemes pénzbüntetést kaptak. A bort felvásárló amerikai E&J Gallo cég ezután ezután Red Bicyclette márkanév alatt értékesítette az USA-ban a Pinot Noirnak vélt bort. A botrány még 2008 márciusában robbant ki, amikor a francia hatóságok a Ducasse borkereskedőnél végzett vizsgálat során gyanút fogott. A Ducasse hektoliterenként 58 euróért vásárolt fel Pinot Noirt, szemben a 97 eurós hivatalos piaci árnál – tette hozzá az AFP hírügynökség. „A csalási ügy mérete jelentős kárt okozott a Languedoc (régió) borainak, amelyek egyik fontos piaca az Egyesült Államok” – mondta a bíró a zsúfolásig telt carcassone-i tárgyalóteremben – írja az AFP.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >