Nem tetszik Brüsszelnek a veszteséges áruházak bezárási kötelezettsége
Újabb kötelezettségszegési eljárás indít az Európai Bizottság az Orbán-kormány kereskedelmi szabályozásával szemben, amelynek deklaráltan a külföldi láncok kiszorítása a célja. Most az a szabály vérezhet el, amely két veszteséges év után kiebrudalná a kereskedelmi láncokat az országból – írja a Népszabadság Online.
A szabály szerint a nagyáruházláncoknak kötelező lenne bezárnia, ha két, egymást követő éven át veszteségesnek bizonyulnak. A 444.hu értesülései szerint az eljárás csak mostanában indult, a Bizottság hivatalosan még nem jelentette be. A Népszabadság viszont úgy tudja, hogy az eljárás ennél lényegesen előrébb jár, brüsszeli forrásai szerint a Bizottság már túl van a magyar kormánnyal az ilyenkor szokásos előzetes egyeztetésen, és az eljárás immár a hivatalos szakaszba lépett. A kormány tehát már kapott hivatalos kérdést, s a válaszra két hónapja van. Ha az nem elfogadható, következik a bírósági szakasz.
A kormány a hipermarketek túl alacsony áraival indokolta, hogy a két éven át veszteséges cégektől megvonja az élelmiszer-kereskedelem jogát, mondván, egyes nagy áruházláncok még a veszteséget is bevállalják, csak hogy minél olcsóbb árakkal versenyezhessenek, és megfojtsák a piac kisebb, hazai szereplőit. Igaz, a szabályozás csak az ötvenmilliárd forint feletti bevételű cégekre vonatkozik. (Népszabadság Online)
Kapcsolódó cikkeink
Eurobarométer: a termelők többsége szerint megfelelő a jövedelmük stabilizálását elősegítő uniós pénzügyi támogatás szintje
Az Európai Bizottság megrendelésére készült, csütörtökön közzétett Eurobarométer-felmérés szerint az…
Tovább olvasom >Az EU és a Mercosur-országok politikai megállapodásra jutottak a tervezett szabadkereskedelmi megállapodásról
Az Európai Bizottság és a Mercosur-országok képviselői lezárták a szabadkereskedelmi…
Tovább olvasom >Magyar biztos felel az állatjólétért az Európai Bizottságban
Hivatalba lépett az új Európai Bizottság. Uniós csatlakozásunk óta először…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >