Nem kell Kínának az amerikai csirkeláb
Peking február 13-tól dömpingellenes vámot vezet be az Egyesült Államokból érkező csirkehúsra. A kínai álláspont szerint az USA éveken keresztül árasztotta el Kínát csirkelábbal és csirkeszárnnyal.
A kínai baromfi tenyésztők szövetsége kifogásolta, hogy az amerikai cégek azokat a csirkerészeket árusítják Kínában, amelyek az Egyesült Államokban nem kellenek.
A csirkeláb és csirkeszárny csemegének számít Kínában, így itt jóval magasabb áron adható el, így az amerikai cégek számára nagy üzletet jelentett az export. Most viszont – cégtől függően – 40-80 százalékos plusz teher sújtja majd az exportőröket, ezzel Kína gyakorlatilag ellehetetleníti az amerikai baromfiimportot.
Peking és Washington között hónapok óta fokozódik a feszültség. A két ország egyrészt kölcsönösen dömpinggel vádolja egymást, másrészt tovább növeli a konfliktust, hogy Barack Obama közölte: a kínai kérésé ellenére is találkozni szeretne a Dalai Lámával. Szintén felébresztette Kína haragját, hogy a közelmúltban új, 6,4 milliárd dolláros fegyverszállítási üzletet kötött Tajvannal – írja a BBC News nyomán a Világgazdaság Online.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI: Romló bizalmi indexek és gazdasági kilátások Magyarországon
Novemberben mind az üzleti szféra, mind a fogyasztók pesszimistábbá váltak…
Tovább olvasom >Negyvenhét éves csúcsot döntött az arabica kávé ára
Az arabica kávé határidős jegyzése 47 éve nem látott szintre,…
Tovább olvasom >Százharminc új járművel készül a megnövekedett ünnepi forgalomra a Magyar Posta
A Magyar Posta több mint 7 millió csomag kézbesítésére számít…
Tovább olvasom >